خبری تحلیلی

نگرانی از پروژه شکست صنعت دارویی کشور

امضاء کنندگان نامه زیر، نمایندگان جمعی از متخصصین ، پژوهشگران ، دست اندرکاران عرصه علم و فناوری و صنعت بسیار مهم تولید داروهای بیوتکنولوژی کشور می باشند که به خاطر بروز مشکلات حاد و جدی پیش آمده اخیر و خطراتی که صنعت تولید داروی داخل و بیماران عزیز را به شدت تهدید می نماید.

منبع:
http://alef.ir


 

صدور حکم دو پزشک خاطی در پذیرش طلبه مضروب

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از صدور حکم وزارت بهداشت برای دو پزشک کشیک بیمارستانهایی که در پذیرش طلبه مضروب قصور کرده اند، خبر داد و گفت: طبق گزارش معاون وزیر بهداشت این دو پزشک هر کدام به مدت 6 ماه و یک سال معلق از کار شدند. دکتر سیامک مره صدق در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح جزئیات جلسه عصر سه شنبه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس که به منظور بررسی جزئیات ماجرای عدم پذیرش طلبه مضروب ناهی از منکر برگزار شد، اشاره کرد و گفت: متاسفانه در امر رسیدگی به این جوان که حاضر شده سلامت خودش را به خاطر گوش کردن به وصایای امام راحل و فرامین مقام معظم رهبری به خطر بیاندازد، کوتاهی صورت گرفته است. وی با اشاره به احضار مسئولان ارشد وزارت بهداشت به جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای رسیدگی به این موضوع، افزود: طبق گزارش معاون درمان وزارت بهداشت، دو نفر از پزشکان کشیک بیمارستانهای دولتی که امکان ارائه خدمات درمانی به این مصدوم را داشته اند در انجام وظایف خود کوتاهی کرده اند. مره صدق ادامه داد: بر همین اساس هر کدام از این پزشکان به مدت 6 ماه و یک سال معلق از کار شدند. این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر پیگیری جدی و برخورد لازم وزارت بهداشت با خاطیان این ماجرا، اظهارداشت: ما از مسئولان وزارت بهداشت می خواهیم با خاطیان به شدت برخورد کنند تا شاهد تکرار چنین صحنه های غیراخلاقی در جامعه نباشیم. وی همچنین به بیمارستانهای خصوصی که امکان پذیرش و درمان طلبه مضروب را داشته اند، اشاره کرد و افزود: ما از وزارت بهداشت درخواست کردیم این بیمارستانها که درخواست پول از مصدوم را داشته اند مورد بازخواست قرار بگیرند.

منبع:
http://alef.ir


 

گفت‌وگوی با تنها شاهد قتل مرحوم داداشی

خبرورزشی نوشت: مجید فرجی خبرنگار جوان کرجی که همراه با روح‌الله داداشی در صحنه قتل او حضور داشت در مورد این اتفاق گفت: «حدود ساعت ۱۲:۰۵ شب بود که روح‌الله با آزرای مشکی‌اش امد در خانه ما در خیابان مالک اشتر تا با هم برویم بیرون. با هم رفتیم از یک سوپر مارکت خرید کردیم و آمدیم توی ماشین نشستیم. کمی که جلوتر رفتیم یک پراید مشکی با بوق‌های وحشتناک (که هنوز صدای آن در گوشم است) پشت ما قرار گرفت و مدام شروع کرد به بوق زدن. مشخص بود دنبال بهانه‌ای برای دعواست چون راحت می‌توانست رد شود. روح‌الله شیشه را پایین کشید تا ببیند طرف چه می‌گوید که راننده چند فحش بد داد و بعد گفت اگر وجود داری بزن کنار. روح‌الله دید طرف سرش برای دعوا درد می‌کند گاز داد که برود اما پراید مشکی دنبالش آمد و سرانجام جلوی ما پیچید و روح‌الله که دید طرف دست بردار نیست از ماشین رفت پایین تا ببیند حرف حساب آن‌ها چیست. راننده همین که از ماشین آمد پایین دو تا فحش ناموسی داد و قمه را از غلاف بیرون کشید و تا روح الله به خودش بیاید قمه را محکم زیر حنجره روح‌الله کشید. شاید شما بگویید چرا روح‌الله با آن هیکل اسیر این آدم شد که قد بلندی هم نداشت. روح‌الله اصلا آدم دعوایی نبود. اصلا دنبال شر نمی‌گشت. فکرش را هم نمی‌کرد که طرف قمه را بزند اما انگار طرف برای این کار ماه‌ها برنامه ریخته بود چون معطل نکرد و بلافاصله زیر حنجره روح‌الله کشید.» او ادامه داد: «خون مثل فواره زد بیرون. روح‌الله شوکه شده بود که در همان حالت یکی هم توی قلب روح‌الله زد. آن یکی که کنار راننده نشسته بود آمد طرف من اما چیزی دستش نبود من هم با او گلاویز شدم که راننده را برای کمک خواست. راننده با قمه آمد سمت من و من رفتم سراغ ماشین تا سوئیچ را بردارم اما سوئیچ نبود. راننده به دوستش گفت بیا بریم زدمش... و بعد با قمه آمد سمت ماشین و نشست توی ماشین و گازش را گرفت و رفت. من دستم به جایی نبود و مدام فریاد می‌زدم کمک. گویا یکی از ساکنان ساختمان‌های آن محل در خیابان پونه غربی زنگ زده بود به ۱۱۰ و گفته بود که تند بیایید که دو تا جوان را اینجا کشتند. ضبط شده صدای او در ۱۱۰ هست. من رفتم سمت روح‌الله که دیدم مدام می‌گوید نامردا زدند تو قلبم.»

منبع:
http://alef.ir


 

انهدام یک هواپیمای جاسوسی در فردوی قم

عضو کمیسیون امنيت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی آمریکا که بر فراز آسمان قم و نزدیک به نیروگاه فوردو در حال پرواز بود توسط پدافند هواپیمایی سپاه پاسداران در خاك ايران سرنگون شد. سید علی آقازاده دافساری نماینده مردم رشت در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: هواپیمای بدون سرنشین که برای شناسایی منطقه نیروگاه و مرکز هسته ای قم از سوی سازمان جاسوسی آمریکا نیروگاه فوردو به پرواز درآمد از سوی نهاد اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران شناسایی و سرنگون گشت. وی با بیان اینکه اینگونه اقدامات مدتهاست از سوی سازمان جاسوسی آمریکا علیه ایران صورت می پذیرد اظهار داشت: هواپیماهای جاسوسی آمریکا معمولا از سوی کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشورهای هم مرز و نزدیک ایران به پرواز در می آیند که خوشبختانه تا به امروز سازمان اطلاعاتی و امنیتی کشور توانسته به خوبی آنها راشناسایی و دسایس آنان را نقشه برآب نماید.

منبع:
http://alef.ir


 

تغییرات جدید در مدیریت خبرگزاری فارس

با نزدیک شدن به ایام انتخابات، خبرگزاری فارس، دچار تغییر و تحول شده است. به گزارش «24»، سید نظام موسوی، مدیر مسئول روزنامه جوان صبح امروز ـ سه شنبه 28تیرماه ـ به عنوان جانشین مدیر عامل خبرگزاری فارس معارفه شد. پیش از وی قلی‌زاده عهده‌دار این سمت بود. شینده‌های خبرنگار ما حاکی است، این تغییر مقدمه تغییر مدیر عامل خبرگزاری فارس است و حمید مقدم‌فر به زودی جای خود را به سید نظام موسوی خواهد داد.  

منبع:
http://alef.ir


 

آيات القرمزي مجددا براي بازجويي احضار شد

شاعره انقلاب بحرين پنج روز پس از آزادي به دليل مصاحبه با رسانه‌ها و افشاي شكنجه خود به وزارت كشور بحرين احضار و بازجويي شد. «عبدالله القرمزي» برادر آيات القرمزي در گفت‌وگو با فارس اعلام كرد كه خواهر وي پس از افشاي شكنجه خود در زندان، بار ديگر براي بازجويي احضار شد. عبدالله القرمزي افزود: وزارت كشور بحرين آيات را خواست تا از او درباره موضوع شكنجه كه براي رسانه‌ها مطرح كرده است، بازجويي كند. مقامات بحرين مدعي هستند كه اين سخنان آيات براي فريب افكار عمومي است. عبدالله گفت، «آيات پس از مراجعه به وزارت كشور در صبح امروز هنوز به منزل مراجعت نكرده است و تلاش‌هاي وي براي تماس با وي نيز هنوز بي‌نتيجه باقي مانده است ولي من احتمال مي‌دهم كه با او خوش‌رفتاري كنند تا آيات بازگردد و اعلام كند كه با وي خوش‌رفتاري كرده‌اند». آيات در مصاحبه خود پس از آزادي اعلام كرده بود كه ماموران امنيتي بدون هيچ رأفتي بر سر و صورت وي شلاق مي‌زدند تا جايي كه از شدت شكنجه‌ها و استفاده از شوك الكتريكي به كما مي‌رفت. وي ظهر روز چهارشنبه گذشته پس از حدود يك ماه از صدور حكم حبس خود آزاد شد. اين شاعر بحريني به اتهام تجمع، با هدف ارتكاب جنايت و تحريك عليه نظام بحرين بازداشت و محاكمه و به گذراندن يك سال حبس محكوم شده بود.

منبع:
http://alef.ir


 

تسلط گروه انحرافی بر باشگاه پرسپولیس

سایت روزنامه جوان نوشت: ورزش عرصه‌ای است مهم و تأثیرگذار که حتی برای آنها که ورزشی هم نیستند جذابیت‌های خاص خودش را دارد. آدم‌های موفق در عرصه ورزش چهره‌هایی هستند که سال‌های سال در ذهن و یاد علاقه‌مندان به ورزش باقی می‌مانند و حتی گذر ایام و سپری شدن سال‌های متمادی هم نمی‌تواند یاد و خاطره آنها را پاک کند. جریان انحرافی رخنه کرده در دولت هم از این قاعده مستثنی نیست. این جریان که تا همین چندی پیش با هدف قراردادن اعتقادات مردم مسلمان و پایبند جمهوری اسلامی سعی در موجه جلوه دادن خود و تخریب باورهای مردم داشت وقتی اولین نشانه‌های شکست در این زمینه را مشاهده کرد دل به جایی دیگر بست. جریان انحرافی که البته با رسوخ در شبکه‌های اقتصادی برای خود پایگاه‌هایی هم دست و پا کرده نتوانست به سادگی از میدان ورزش عبور کند بنابراین روی این عرصه هم چنگ انداخت، این روزها اخباری که بعضاً از باشگاه پرسپولیس به گوش می‌رسد مؤید این است که این جریان نامبارک به قصد نفوذ در دل پرهوادارترین تیم ایران و آسیا وارد عمل شده و برای رسیدن به هدف، از هیچ تلاشی هم فروگذار نیست. ناگفته پیداست که موفقیت باشگاه و تیمی چون پرسپولیس تبعات بسیار مثبتی در جامعه برای متولیان باشگاه، بازیکنان و مدیران وقت آن خواهد داشت، پیروزی پرسپولیس شادی دل میلیون‌ها هواداری را به دنبال دارد که بی‌شک نقش مدیریت و هیئت رئیسه باشگاه در این موفقیت را تا مدت‌های مدید از یاد نخواهند برد. پرسپولیس را مثال زدیم چون در حال حاضر مصداق بارز این مسئله و هدف جریان انحرافی است وگرنه باشگاهی مثل استقلال هم چنین وضعیت و شرایطی دارد. بنابراین به راحتی می‌توان نتیجه گرفت که جریان انحرافی با قصد نفوذ در هیئت مدیره پرسپولیس و مسلط شدن بر این تیم از اکنون به روزی می‌‌اندیشد که با موفقیت سرخ‌ها انگشت اشاره همگان به سوی آنها به عنوان فاکتور اصلی موفقیت پرسپولیس نشانه رود. پرسپولیس فصل گذشته موفق نبود، اما پیروزی احتمالی این تیم در شرایطی که جریان انحرافی در مدیریت آن رسوخ کرده باشد خیل عظیم هواداران را درست برخلاف فصل گذشته روانه ورزشگاه می‌کند. پرسپولیس موفق توانایی به ورزشگاه کشاندن جمعیتی بالغ بر 70 تا 80 و حتی یکصد هزار نفر را دارد بنابر این عرصه‌ای است مناسب برای فعالیت جریانی که هنوز نتوانسته برای خود پایگاه مردمی و عامه پسند جفت و جور کند. حتی مناسب‌تر از بانک‌ها و مؤسسات اقتصادی که این روزها قارچ‌گونه در گوشه و کنار رشد می‌کنند و یکی از وابسته‌های این جریان هدایت آنها را به دست می‌گیرد. جریان انحرافی ورزش را نشانه گرفته و این وظیفه اهالی ورزش است که پاسخ محکم و دندان شکنی به آنها بدهند، بی‌شک هواداران با غیرت و متعصب و معتقد پرسپولیس هیچگاه نخواهند پسندید که تیم محبوبشان با مدیریت این جریان منحرف و سردمداران آن به موفقیت دست پیدا کند.

منبع:
http://alef.ir


 

شاهدي بر پوچي تهديد حمله به ايران

دولت آلمان سرانجام با فروش زيردريايي پيشرفته دلفين به تل‌آويو موافقت كرد. اصرار رژيم صهيونيستي براي خريد نسل جديد دلفين، نشان‌دهنده پوچي تهديد تل‌آويو به حمله هوايي به تأسيسات هسته‌اي ايران است. به گزارش فارس، دولت آلمان سرانجام با درخواست تل‌آويو براي فروش نسل جديد زيردريايي «دلفين» كه قابليت حمل كلاهك‌هاي اتمي را دارد، موافقت كرد. اين موافقت، حاصل سفر سه روز هفته گذشته «توماس‌ دي‌مايتزر» وزير دفاع آلمان به رژيم صهيونيستي بود. آلمان از اواخر دهه 90 تجهيز اين رژيم به زيردريايي را آغاز كرد آن هم به هزينه ماليات‌دهندگان مردم آلمان. دو فروند نخست اين زيردريايي را به تل‌آويو هديه كرد و در تحويل 3 زيردريايي بعد، يك سوم هزينه آن را آلمان تامين كرد. اسرائيل زيردريايي اول و دوم را «تكوما» و «لويتان» و سوم به بعد را دلفين ناميد. دلفين يكي از زيردريايي‌هاي قدرتمند با توان بالا در طي مسافت‌هاي طولاني است كه مي‌تواند 4 هزار و 500 مايل دريايي را با سرعتي نزديك به 20 گره بپيمايد. هزينه هر يك به نيم ميليارد دلار مي‌رسد. هر فروند قادر است ده‌ها نيرو را حمل كند. دلفين مجهز به نوين‌ترين تسليحات و ابزار اطلاعاتي الكترونيك است. نشريه آلماني اشپيگل روز گذشته با اعلام اين خبر، در حقيقت از اتفاقي تازه خبر داد كه در سطح سياسي-نظامي رژيم صهيونيستي در حال رخ دادن است. سخنگوي وزارت دفاع آلمان روز گذشته اعلام كرد كه آلمان در بودجه سال آينده خود 135 ميليون يورو (191 ميليون دلار) براي فروش زيردريايي دلفين به تل‌آويو اختصاص داده است. اين حمايت مالي آلمان، هزينه خريد دلفين را تا يك سوم براي تل‌آويو كاهش مي‌دهد. آنچه در اين خبر مهم به نظر مي‌رسد، تغيير گرايش مقامات رژيم صهيونيستي به تقويت نيروي دريايي ارتش صهيونيستي است. اشپيگل كه به منابع اطلاعاتي، امنيتي و جاسوسي رژيم صهيونيستي نزديك است، معتقد است كه دولت تل‌آويو راهكار نظامي جديدي مقابل ايران براي دوره آينده در نظر گرفته است. اين نشريه اصرار تل‌آويو براي خريد نسل جديد دلفين را دليلي بر اين تغيير گرايش دانست؛ هر چند كه اسرائيل پنج فروند از اين زيردريايي را در اختيار دارد. اين خبر اگر در كنار خبري كه چهارشنبه 29 ژوئن گذشته منتشر شد، قرار گيرد تغيير گرايش و راهبرد نظامي رژيم صهيونيستي در قبال ايران را كه ناشي از ناتواني نيروي هوايي ارتش اسرائيل است، بخوبي نمايان مي‌شود. سرلشگر «آبراهام بوتسر» فرمانده سابق «نيروي دريايي» رژيم صهيونيستي 29 ژوئن گذشته در گفت‎وگو با روزنامه صهيونيستي هاآرتص تاكيد كرد: نيروي هوايي اسرائيل توان مقابله با ايران و وارد كردن ضربه به آن را ندارد. بيان ناتواني نيروي هوايي اسرائيل از زبان فرمانده سابق نيروي دريايي اين رژيم تاكيدي است بر اينكه نيروي هوايي رژيم صهيونيستي بر خلاف ادعاهاي مكرر سران صهيونيستي، قادر نيست آنطور كه دلخواه واشنگتن و تل‌آويو است به تاسيسات هسته‌اي ايران حمله كند بنابراين لازم است با تغيير راهبرد يا حداقل عدم تكيه صرف بر نيروي هوايي، قدرت دريايي اين رژيم تقويت شود. نتيجه‌گيري فوق از توافق تل‌آويو-برلين براي فروش نسل جديد دلفين، در زماني به دست آمده است كه «رابرت بائر» مامور سابق سيا شنبه گذشته به راديو لس‌آنجلس اعلام كرد كه اسرائيل احتمالاً قبل از نشست مجمع عمومي سازمان ملل براي بررسي رسميت كشور فلسطين و در سپتامبر سال جاري ميلادي به ايران حمله خواهد كرد. علاوه بر دليل دلفين در توخالي بودن اين تهديد سياسي و رسانه‌اي و گذشته از اينكه فيليپ كراولي سخنگوي كاخ سفيد اين سخنان بائر را نامعتبر و غيرموثق خواند، بايد گفت كه اين تهديد دلايل خاص خود را دارد كه يكي از آن منحرف كردن افكار و اذهان عمومي از اتفاقي است كه قرار است سپتامبر عليه اسرائيل در سازمان ملل بيفتد و آن موج به رسميت شناخته شدن كشور فلسطين است كه خطري بزرگ براي اسرائيل به شمار مي‌رود. «محمد نعيم» يك نويسنده مصري در مقاله‌اي تصريح كرد كه، بوتسر در گفت‌وگو با هاآرتص به ضعف نيروي هوايي اسرائيل اذعان كرده است ولي اصرار دارد كه اين نيرو تقويت شود. به گفته بوتسر نيروي هوايي كنوني اسرائيل ضعف دارد و بايد تقويت شود و براي وارد شدن به جنگي در منطقه بخصوص در مقابل ايران همچنان بايد نيروي هوايي را راهبرد نخست اسرائيل به حساب آورد. وي يكي از ژنرال‌هاي متعدد بازنشسته نيروي دريايي است كه با آگاهي از ضعف نيروي هوايي در گفت‌وگو با هاآرتص خواستار تقويت نيروي دريايي و تجهيز اين نيرو به زيردريايي‌هاي داراي توانايي اتمي است تا قدرت بازدرندگي اسرائيل افزايش يابد. اين عضو سابق نيروي دريايي معتقد است كه اسرائيل بايد دست‌كم 8 تا 9 زيردريايي داشته باشد بويژه اينكه معتقد است نيروي هوايي اسرائيل نمي‌تواند بخوبي تاسيسات هسته‌اي ايران را بمباران كند به طوري كه برنامه هسته‌اي ايران را تا چند سال به تاخير بيندازد. وي در اين مصاحبه صراحتا به تغيير راهبرد نظامي اسرائيل اذعان مي‌كند؛ تغييري كه ناشي از ضعف نيروي هوايي اسرائيل عليه ايران است، و همين امر ثابت مي‌كند كه تهديد ايران به حمله هوايي، تهديدي پوچ و توخالي و البته سياسي است و مي‌گويد اسرائيل بايد بر يك «قدرت بازدارندگي راهبردي» تكيه كند كه نمونه آن قدرت بازدارندگي آمريكا و بسياري از كشورهاست، و آن در اختيار داشتن زيردريايي‌هاست كه از زمان جنگ سرد تاكنون در پيش گرفته شده است.

منبع:
http://alef.ir


 

ادعاي عجیب ضارب طلبه که تکذیب شد

يكي از همراهان علي خليلي، طلبه جواني كه در پي نهي از منكر مضروب شده است، ادعاي ضارب مبني بر اينكه طلبه جوان به خاطر صداي ضبط با آنها درگير شده است را كذب محض خواند. به گزارش فارس، صبح امروز تعدادي از سايت‌هاي خبري با ضارب علي خليلي طلبه جواني كه در پي نهي از منكر مورد حمله قرار گرفته بود، مصاحبه كردند كه شخص ضارب مدعي شده است طلبه جوان به خاطر زياد بودن صداي ضبط به ما تذكر داده كه همين موضوع منجر به درگيري و مجروح شدن طلبه جوان شده است. اما يكي از دانش‌آموزاني كه زمان حادثه همراه طلبه جوان بوده و از سوي ضارب و همراهانش مورد حمله قرار گرفته است، اين اظهارات را قبول ندارد و موضوع را به طور كلي منكر شد. اين شخص به خبرنگار قضايي فارس گفت: شب حادثه متهم و همراهانش قصد ايجاد آزار و اذيت براي 2 دختر جوان را داشتند كه علي خليلي به سمت آنها رفت و با صحبت از آنها خواست دست از كار خود بردارند. وي ادامه داد: همين موضوع باعث شد ضارب و همراهانش ابتدا من و دوستم را كتك بزنند كه در ادامه علي از آنها خواست به اين درگيري خاتمه داده و سوار خودرويشان شوند و بروند اما يكي از آنها از روبه‌رو و با چاقو به گردن علي زد و با دوستانش فرار كرد. اين نوجوان درباره اظهارات ضارب طلبه جوان كه مدعي شده درگيري به خاطر زياد بودن صداي ضبط بوده است گفت: بحث صداي ضبط در ميان نبوده چرا كه اصلا ضبط خودروي آنها روشن نبود يا صدايش بيرون نمي‌آمد. علي خليلي طلبه جواني است كه عصر شنبه در بلوار پروين منطقه تهرانپارس هنگام امر به معروف و نهي از منكر تعداي از اراذل كه براي چند زن مزاحمت ايجاد كرده بودند توسط آنان با چاقو از ناحيه گردن مورد ضرب قرار گرفت و مجروح شد. در پي اين حادثه همراهان وي براي پذيرش اين بيمار اورژانسي از طريق بيمارستان تهرانپارس يا به صورت مستقيم با 14 بيمارستان شامل بيمارستان‌هاي رسول اكرم(ص)، امام حسين(ع)، شهداي تجريش، امام سجاد(ع) ناجا، بقيه‌الله، تهران كلينيك، سينا، ميلاد، الغدير، طالقاني، لاله، امام خميني(ره)، جماران و پارسيان تماس گرفتند كه همه اين بيمارستان‌ها از پذيرش اين طلبه جوان خودداري كردند و به گفته همراهان وي علت اين كار را حال وخيم وي عنوان كردند كه در نهايت همراهان خليلي، او را به بيمارستان خصوصي عرفان بردند كه مسئولان اين بيمارستان نيز پذيرش وي را منوط به واريز مبلغ 6 ميليون تومان وجه نقد كرده و سرانجام با واريز 5 ميليون تومان او را پذيرش كردند.

منبع:
http://alef.ir


 

مظلومي: محكم بنويس قول قهرماني مي‌دهم

سرمربي تيم فوتبال استقلال گفت: اين را محكم بنويسيد كه قول قهرماني مي‌دهم،‌ محكم‌تر از روزي كه با يك امتياز اختلاف نايب قهرمان شديم و اين حرف را زدم. به گزارش سايت باشگاه استقلال، پرويز مظلومي در مورد مباحث اخير در مورد شايعه استعفاي خود عنوان كرد: شايد دوستان دوست دارند من استعفا كنم و بروم! بنويسيد چنين بحثي اصلا وجود ندارد. ما در باشگاه استقلال مباحثه داريم اما اختلاف نداريم! در خيلي از باشگاه‌ها خبر دارم كه اختلاف‌هاي سنگيني وجود دارد اما ما اينجا در استقلال اختلاف نداريم كه هيچ بلكه همه‌چيز عالي جلو مي‌رود. شما ببينيد چه تلاشي در استقلال انجام مي‌شود! ما همه آنچه را كه مي‌خواسته‌ايم به دست آورده‌ايم و با زحمات فتح‌الله‌زاده و معاونانش از آب، كره گرفته‌ايم و با وجود مشكلات مالي كه ربطي هم به باشگاه استقلال ندارد در پي تلاش‌هاي شبانه‌روزي، تيم خوبي بسته‌ايم و تنها مسئله‌اي كه حريفش نشديم زمان است. البته ديگران هم امسال مشكلاتي مشابه با ما داشته‌اند و با وجود آنكه بعضا مشكلات مالي كمتري هم داشتند باز هم ما در يارگيري موفق‌تر بوديم. سرمربي استقلال در پاسخ به اين سؤال كه پس چرا بحث اختلافات را دامن مي‌زنند و آيا اين از آنجا آغاز شد كه بحث قول قهرماني پيش آمد، گفت: قول قهرماني مي‌دهم. اين را محكم بنويس؛ محكم‌تر از قبل حتي محكم‌تر از روزي كه با يك امتياز اختلاف نايب قهرمان شديم و اين حرف را زدم. بحث من بحث زمان بود. ما فرصت لازم داريم. شما ببينيد اردوي تيم‌ملي بدنه اصلي ما را از ما دور كرد اما با اين وجود تمرينات‌مان منظم دنبال مي‌شود. كاملاً منظم. حالا شرايط خوبي داريم. تنها چيزي كه حالا نياز داريم زمان است براي هماهنگي اين تيم جديد كه سقف آرزوهايش بلندتر از قبل است. با اين تيم مي‌توان تا رده‌هاي بالاي آسيا هم رفت اما زمان لازم داريم براي آنكه جديدها را با قديمي‌ها هماهنگ كنيم و از نظر بدني و بدنسازي يكنواخت شويم. در چنين شرايطي بايد به هواداران‌مان رجوع كنيم. وي افزود: آنها سال گذشته فوق‌العاده بودند و يكي از دلايلي كه آن تيم بحران زده آن فصل سهميه گرفت، دو دربي را برد، سپاهان را شكست داد و نايب قهرمان شد هوشياري هواداران بود. آنها سال گذشته بهترين بازيكنان استقلال بودند و در تمام طول فصل با حفظ آرامش، بهترين فضاسازي ممكن را براي ما ايجاد كردند تا جايي حتي وقتي به رده چهارم و پنجم جدول هم رفتيم تيم حفظ شد و دوباره جمع شد و به نايب قهرماني رسيد! مظلومي تصريح كرد: حرف من اين است، نمي‌دانم چرا برخي از دوستان دوست ندارند موفقيت‌هاي ما را ببينند و سعي دارند به هر شكل ممكن من و استقلال را از هم جدا كنند! پس از 20 سال دو دربي برديم! اگر هركس‌ ديگري جاي من بود شايد با وجود همين يك افتخار از استقلال مي‌رفت و در باد همين پيروزي سال‌ها روي سكوها تشويق مي‌شد اما ما اصلا به چنين مسائلي فكر نمي‌كنيم و البته شايد دليل اينكه ديگران با نصف اين موفقيت مطرح مي‌شوند و ما نمي‌شويم همين فكر نكردن به اين مسائل باشد كه البته اين هم مهم نيست، موفقيت استقلال مهم است كه فتح‌الله‌زاده و ما، همگي به همين مسئله فكر مي‌كنيم و بس! مظلومي افزود: آن روزها كه استقلال در ابتداي سال گذشته آن همه مشكل داشت، بحث نيامدن يا رفتن نداشتيم چه برسد به حالا كه تيم خوبي هم بسته‌ايم و فقط بايد زمان به دست بياوريم. سرمربي آبي پوشان در خصوص هنكه گفت: هنكه يك تئوريسين و تمرين‌دهنده ايده‌آل است. از ميان چند گزينه موجود به نظر من ايشان از همه بهتر بود و با وجود آنكه پرسپوليسي‌ها پس از ما با ايشان مذاكره كرده بودند، ولي فتح‌الله‌زاده توانست در آن رقابت پيروز شود و هنكه را به جمع ما اضافه كند. با هنكه دو، سه جلسه داشته‌ايم. او اصول كار را مي‌داند و بدون برنامه‌ريزي هم كاري نمي‌كند. دقيقا به همين دليل هم هست كه ايشان تا اين لحظه با ديدن فيلم و عكس و نظاره كردن تمرين در حال يادداشت‌برداري است و مي‌خواهد با آگاهي كامل به جمع ما وارد شود و من هم به طور كامل از دانش فني ايشان استفاده مي‌كنم و از همين حالا هم اعلام مي‌كنم كه هيچ شكافي بين ما ايجاد نخواهد شد و آنها كه دوست دارند چنين كنند تيرشان به سنگ مي‌خورد. مظلومي در پايان دوباره به سمت هواداران استقلال بازگشت و گفت: سال گذشته در بازي با النصر، تاكتيك‌ ما روي سكوها، سوت‌هاي كركننده هواداران‌مان به هنگامي بود كه حريف صاحب توپ مي‌شد. آن تاكتيك را امسال براي همه سال و براي همه بازي‌ها لازم داريم. نشستن و نگاه كردن، دوره‌اش كاملاً به سرآمده است.حالا 90 دقيقه از دو جناح بايد بجنگيم، يكي روي سكوها و يكي ديگر در مستطيل سبز اين بايد نماد هواداران استقلال باشد و هركسي هركجا چنين شيوه‌اي را شنيد بدون ديدن بايد بفهمد كه اينجا قلعه استقلالي‌هاست. مظلومي تأكيد كرد: خواهش دوم من از هواداران در آستانه شروع بازي‌ها فرصت دادن و صبر كردن است. جام را آخر فصل مي‌دهند كه مال استقلالي‌هاست نه اول فصل. ما تيمي ساخته‌ايم كه مي‌تواند بزرگي كند اما براي رسيدن به اوج هماهنگي‌اش نياز به صبر داريم.

منبع:
http://alef.ir


 

گزارش قتل داداشی در كميسيون سياست داخلي

سخنگوي كميسيون سياست داخلي و امور شوراها با اشاره به برگزاري نشست اضطراري بعدازظهر امروز - سه‌شنبه - اين كميسيون براي بررسي گزارشي از نحوه به قتل رسيدن روح‌الله داداشي گفت: قوه قضاييه بايد در اسرع وقت ضاربين مرحوم روح‌الله داداشي را به اشد مجازات محكوم كند تا زمينه سوء استفاده براي افراد ديگر فراهم نشود. عبدالحسين ناصري در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: عليزاده و اسماعيلي از اعضاي كميسيون سياست داخلي و امور شوراها از سوي اين كميسيون براي تهيه گزارشي از موضوع قتل روح‌الله داداشي و صحبت با نيروي انتظامي و مسئولان امنيتي به استان البرز اعزام شدند كه گزارش آن‌ها در جلسه‌ي امروز بعدازظهر كميسيون براي اعضا قرائت شد. وي افزود: در همين راستا كميسيون سياست داخلي جلسه‌ اضطراري را امروز با حضور معاونين وزير كشور و معاون نيروي انتظامي برگزار نمود و در آن به بررسي گزارش پرداخت. اين عضو هيات رييسه كميسيون سياست داخلي و امور شوراهاي مجلس در توضيح اين گزارش گفت: اين گزارش حاكي از آن است كه علت دعوا صرفا برخورد لفظي بين ضاربين و مرحوم داداشي و همراه ايشان در ساعت 12 نيمه شب روز 26 تيرماه بوده است. در واقع ضاربين بدون هيچ ذهنيت و آشنايي قبلي با مضروب و صرفا به خاطر مشاجره‌اي در چهارراه و پشت چراغ قرمز با داداشي درگير شده و سرانجام او را به قتل رساندند. ناصري در ادامه توضيح داد: پس از درگيري‌ها مرحوم داداشي را حدود ساعت 12:26 نيمه شب به بيمارستان مدني مي‌رسانند كه متاسفانه ايشان قبل از رسيدن به بيمارستان فوت كرده بودند. وي افزود: با وجودي كه نيروي انتظامي بلافاصله بعد از اطلاع‌ در محل حادثه حضور پيدا مي‌كند اما هيچ اثري از ضاربين و مضروب را نمي‌يابد و تنها با آگاهي از اين موضوع كه خودروي ضاربين پرايد مشكي بوده، كمتر از 36 ساعت با بررسي بيش از دو هزار ماشين پرايد در استان البرز ضاربين را دستگير مي‌كند. البته پس از دستگيري مشخص مي‌شود كه خودروي پرايد متعلق به ضاربين نبوده و مالك اين خودرو داماد آن‌ها بوده است. سخنگوي كميسيون سياست داخلي و شوراها همچنين يادآور شد: طبق گزارش اعضاي كميسيون سه ضارب مرحوم داداشي 19، 17 و 26 ساله بودند كه يكي از آن‌ها در زمان درگيري در ماشين خواب بوده و متوجه درگيري نمي‌شود و دو نفر ديگر با استفاده از آلت قتاله قمه كه در ماشين داشتند با مرحوم داداشي درگير مي‌شوند و سه ضربه به ناحيه سينه و گردن مقتول زده و او را به قتل مي‌رسانند. ناصري با تاكيد بر اين‌كه ضاربين بدون هيچ ذهنيت و آشنايي قبلي دست به اين اقدام زده‌اند، گفت: هيچ انگيزه سياسي و يا خصومت قبلي و بحث‌هاي اجتماعي كه اين روزها در جرايد مختلف در مورد اين حادثه مطرح مي‌شود وجود نداشته است. وي در ادامه با بيان اين‌كه گزارش كميسيون براي بررسي بيشتر به نيروي انتظامي و قوه قضائيه ارائه خواهد شد، گفت: درخواست ما از نيروي انتظامي رسيدگي به مجازات مضروبين در اسرع وقت است. سخنگوي كميسيون سياست داخلي و امور شوراها هم‌چنين از مسئولان جرايد خواستار انتشار و انعكاس مطالب‌شان بر اساس مستندات و صحبت‌هاي مراجع ذيصلاح و نه بر اساس حدس و گمان شد. ناصري هم‌چنين در پايان از نيروي انتظامي و مسئولان استان البرز براي رسيدگي سريع و پيدا كردن ضاربين مرحوم داداشي قدرداني كرد.

منبع:
http://alef.ir


 

واکنش رئیس بسیج به مجروح شدن طلبه بسيجي

رئيس سازمان بسيج مستضعفين با اشاره به ايثار و از خود گذشتگي طلبه بسيجي، گفت: اين روحيه مسئوليت پذيري و غيرت كه نشان از بيداري و روح انقلابي نسل جوان و مومن كشور دارد، بايد سرمشق مسئولان باشد. به گزارش فارس، سردار محمدرضا نقدي رئيس سازمان بسيج مستضعفين ضمن محكوميت جنايت فجيع اشرار در حق طلبه بسيجي آمر به معروف، گفت: وقتي يك جوان مومن با دست خالي براي نهي از منكر اين طور خود را به خطر مي‌اندازد، تكليف دستگاه‌ها و مسئولاني كه ابزارهاي حكومتي فراوان را در اختيار دارند، بسيار سنگين مي‌شود. رئيس سازمان بسيج مستضعفين با انتقاد از عدم اهتمام شايسته دستگاه‌هاي فرهنگي و اجرايي به احكام متعالي اسلام اظهار داشت: امروز خواست مردم اين است كه دستگاه‌هاي تبليغي و فرهنگي اعم از ادارات و صدا و سيما بدون واهمه از جوسازي رسانه‌هاي غربي، مروج احكام و فرهنگ ناب اسلامي باشند و دستگاه‌هاي اجرايي، انتظامي و قضايي بدون ملاحظه احكام اسلام را پياده كنند. نقدي در ادامه خاطرنشان كرد: غيرت طلبه جوان بسيجي كه در حال بازگشت از مراسم معنوي نيمه شعبان با وجود همه مخاطرات و سوابق تلخ قبلي، در يك خيابان تاريك و با دست خالي مقابل هفت نفر از اراذل و اوباش به دفاع از نواميس مردم مي‌پردازد بايد الهام بخش دستگاه اجرايي و قضايي كشور باشد. وي ادامه داد: اگر همه ما مسئولين، مسئوليت‌پذيري و بيداري وجدان را از جوانان مومن بسيجي مانند بسيجي جانباز علي خليلي بياموزيم، ديگر در جامعه شاهد چنين حوادث تلخي نخواهيم بود. نقدي وادادگي دستگاه‌هاي فرهنگي در برابر فرهنگ منحط غربي و عدم برخورد قاطع دستگاه‌هاي قضايي و انتظامي با اشرار را از عوامل اصلي بروز جنايات تلخ در جامعه دانست و تاكيد كرد: نتيجه حاكم شدن فرهنگ غربي و وادادگي در برابر نفوذ فرهنگ بيگانه، چيزي جز وضعيت تالم‌بار و به هم ريخته‌اي كه هم اكنون كشورهاي غربي با آن مواجه‌اند، نيست. ميدان دادن به ترويج فساد و بي‌بند و باري و تنها گذاشتن مردم در برابر عناصر هرچند اندك و حقير اشرار براي گرفتن ژست به اصطلاح آزادي خواهانه يا از ترس غوغوسالاران و مدعيان دروغين حقوق بشر ظلم بزرگي است كه نتيجه اين مسير هماني است كه در كشور هاي غربي مي‌بينيم. رئيس سازمان بسيج مستضعفين افزود: براي داشتن يك جامعه امن و آرام راهي جز اجراي اسلام براي بشر باقي نمانده است و بايد با تبعيت از مشي امام راحل (ره) كه ارزشي براي نظرات بيگانگان قائل نبودند، به طور جد در پي اجراي احكام اسلام باشيم. نقدي تاكيد كرد: شكي نيست مردم و به ويژه جوانان عزيز و بسيجيان كه همواره نشان داده‌اند از هيچ فداكاري براي حفظ ارزش‌ها مضايقه نمي‌كنند، در مقابل قليل افراد بي ريشه، فاسد و شرور ميدان را خالي نخواهند كرد. رئيس سازمان بسيج مستضعفين در پايان تصريح كرد: تحمل خسارت و حتي دادن جان براي دفاع از امنيت و ناموس مردم در مرام بسيجيان كار دشواري نيست اما اي كاش مسئولان اجرايي، فرهنگي و قضايي هم قدر اين حضور فداكارانه مردم در صحنه را بدانند و از اين ظرفيت مردمي و امكانات و اختيارات فراواني كه دارند براي مبارزه با نفوذ فرهنگ غربي و نتايج شوم آن كه نمونه بارزش همين گونه تعديات است، قاطعانه استفاده كنند و نگذارند كار به آن جا برسد كه مردم احساس كنند خودشان بايد وارد عمل شوند.

منبع:
http://alef.ir


 

"مي‌خواستم رئيس مجلس را حذف كنم"

موسي قرباني در ابتداي سخنان خود براي بيان پيشنهادش گفت: "بنده مي خواستم رئيس مجلس را حذف كنم اما ديدم كه نوشته شده 'مجلس شوراي اسلامي' !! ". به گزارش فارس، سيصد و چهلمين جلسه علني مجلس شوراي اسلامي صبح امروز با تأخير 10 دقيقه اي، با تلاوت آياتي از كلام الله مجيد، با حضور 194 تن از وكلاي ملت و 92 كرسي خالي، به رياست علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي بعد از تعطيلات دوهفته اي تابستاني در ساعت 8:27 دقيقه آغازشد كه با حاشيه هاي جالبي همراه بود: * در جلسه علني صبح امروز مجلس بالاخره اولين گزارش كميسيون ويژه "جهاد اقتصادي " در صحن علني پارلمان قرائت شد. اين اولين گزارش عملكرد يك قوه كشور در خصوص اقدامات انجام شده براي "جهاد اقتصادي " پس از گذشت چهار ماه از سال جاري بود. بايد منتظراقدامات قواي ديگر كشور در زمينه امر مهم "جهاد اقتصادي " باشيم تا شايد آنها هم با گزارش ارائه شده امروز مجلس، به فكراهداف نامگذاري سال جديد به نام "جهاد اقتصادي " بيفتند و كمتر به مسائل حاشيه اي بپردازند. *درجلسه امروز پارلمان لايحه اعاده شده تشكيلات و آيين دادرسي ديوان عدالت اداري از شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت. بررسي اين لايحه 123 ماده اي در ساعت 9:40 دقيقه آغاز شد و وكلاي ملت پس از تصويب كليات لايحه مذكور، وارد رسيدگي به جزئيات آن شدند. *نمايندگان ملت در بررسي جزئيات لايحه تشكيلات و آيين دادرسي ديوان عدالت اداري تا ساعت 11 صبح، يعني در 100 دقيقه 52 ماده اين لايحه را مورد رسيدگي قرار دادند كه به طور ميانگين هر دو دقيقه يك ماده را بررسي و تصويب مي كردند. *در جريان بررسي لايحه مذكور، زماني كه موسي قرباني نماينده قائنات خواستار بيان پيشنهادي براي حذف جرء بود، جهانبخش محبي نيا عضو هيئت رئيسه مجلس با خنده خطاب به وي گفت "گويا آقاي قرباني بعد از 4 دوره نمايندگي مجلس پيشنهاد حذف مجلس شوراي اسلامي را دادند!! " قرباني هم در ابتداي سخنان خود براي دفاع از اين پيشنهاد گفت: "بنده مي خواستم رئيس مجلس را حذف كنم اما ديدم كه نوشته شده 'مجلس شوراي اسلامي' !! " كه علي لاريجاني رئيس مجلس در پاسخ به وي با خنده اي وي را تهديد كرد و گفت: "خيلي مراقب خودتان باشيد!! " پيشنهاد قرباني مربوط به حذف جزئي از ماده 12 لايحه تشكيلات و آيين دادرسي ديوان عدالت اداري مي شد كه "مصوبات اداري مجلس شوراي اسلامي " را نيز قابل شكايت و رسيدگي در هيئت عمومي ديوان عدالت اداري مي دانست كه در نهايت نمايندگان با پيشنهاد قرباني براي حذف اين جزء ماده 12 لايحه مذكور موافقت كردند و مصوبات اداري مجلس از شمول قابل شكايت و رسيدگي بودن در هيئت عمومي ديوان عدالت اداري حذف شد. *حجت الاسلام منتظري رئيس ديوان عدالت اداري به دليل بررسي يك لايحه مرتبط با نهاد مذكور در صحن علني پارلمان حضور يافت اما گويا كمي دير رسيده بود، چرا كه هنگام ورود وي به جلسه در ساعت 11 و پس از بررسي 52 ماده از اين لايحه، لاريجاني اعلام كرد كه بهتر است بررسي اين لايحه را فعلاً متوقف كنيم و پس از استماع سخنان ناطقان جلسه، بررسي آن را ادامه دهيم. اما تا پايان جلسه ديگر فرصت رسيدگي به اين لايحه فراهم نشد و جلسه علني مجلس پس از سخنراني ناطقان، قرائت تذكرات كتبي و استماع چند تذكر شفاهي در ساعت 12 پايان يافت. *در جريان رأي گيري هايي كه در صحن علني انجام مي شد، مشاركت نمايندگان بسيار پايين بود و اين مسئله تذكر چندين باره علي لاريجاني رئيس مجلس را به دنبال داشت. *اميدوار رضايي عضو هيئت رئيسه مجلس تذكرات كتبي وكلاي ملت را درجلسه علني امروز پارلمان قرائت كرد كه زماني كه مي خواست بگويد "خانم افتخاري " گفت "جناب آقاي افتخاري "!! اما فوراً اين اشتباه خود را تصحيح كرد و گفت "سركار خانم افتخاري ". *يك تصميم دور از انتظار خبرنگاران پارلماني درباره ساعت حضوراصحاب رسانه در راهروهاي مجلس نيز امروز اعلام شد كه بر اين اساس ساعت حضور خبرنگاران در راهروهاي مجلس 2 ساعت كاهش يافت. طبق اطلاعيه اداره اخبار مجلس، به منظور ساماندهي نحوه فعاليت و تردد در راهروهاي پارلمان و التزام درايجاد نظام و انضباط و با عنايت به لزوم حضور نمايندگان در صحن علني مجلس كه در موارد متعدد با انجام مصاحبه هاي خبرنگاران با نمايندگان در زمان جلسات علني باعث بروز خلل در روند كار مجلس شوراي اسلامي شده است، لذا براساس تصميم اتخاذ شده ازتاريخ 28 تيرماه1390 زمان حضور خبرنگاران در روزهاي جلسات علني در راهروهاي مجلس ازساعت 11:30 لغايت 13:30 خواهد بود. *عباسعلي نورا نماينده مردم زابل در مجلس زماني كه مي خواست در تذكري شفاهي مشكلات سيستان و بلوچستان را مطرح كند، به نقل روايتي طنز از مشكلات برگرفته از داستان هاي ملا نصرالدين پرداخت كه سيد شهاب الدين صدر نايب رئيس دوم مجلس كه در غياب لاريجاني و باهنر رياست ساعت پاياني صحن علني را بر عهده داشت در پاسخ به وي گفت "موضوعي كه فرموديد براي طنز خوب بود اما خدمات صورت گرفته در سيستان و بلوچستان در سال‌هاي بعد از انقلاب يكي از سندهاي افتخار جمهوري اسلامي ايران است. "

منبع:
http://alef.ir


 

تصمیم مدیریت صدا و سیما پس از قتل داداشی

اعتماد نوشت: رقابت‌های معروف به «قوی‌ترین مردان ایران» چند سالی است كه همزمان با نوروز از شبكه سوم سیما نشان داده می‌شود كه شركت‌كنندگان در این رقابت‌ها، اقدام به جابجایی تخته‌سنگ‌ها و كپسول‌های سنگینی می‌كنند، كامیون‌هایی را با زورتن و بازو به جلو می‌كشند یا صفحه و كنده‌های حجیم درختان را از نقطه‌یی به نقطه دیگر می‌‌برند. در پشت صحنه این رقابت‌ها، بارها شاهد حوادث و ناهنجاری‌های مختلفی بوده‌ایم كه عامل آنها برخی از این «مردان آهنین» بوده‌اند. استفاده فراوان از داروهای غیرمجاز و قاچاق یا بزهكاری‌های گوناگون و نزاع‌های گروهی از جمله اتهام‌هایی است كه برخی از منتقدان برنامه «قوی‌ترین مردان ایران» به آن وارد آورده‌اند.چندی پیش مجله ورزشی تماشاگر هم با اشاره به یك پرونده ویژه، نمونه‌هایی مستند از بزهكاری‌های تعدادی از این قوی‌پیكران مطرح كرده بود كه در مورد جرایمی چون سرقت، كلاهبرداری، زورگیری و حتی سوءاستفاده جنسی و فریب دختران بوده است. چند بار نزاع‌های خونین بین برخی قهرمانان این شركت دسته‌جمعی با یكدیگر اتفاق افتاده كه حادثه زمستان سال83 از آن جمله‌ است. در این واقعه خونین كه هنگام ضبط برنامه قوی‌ترین مردان برای نوروز 84 پیش آمد، دو گروه از این افراد قوی‌هیكل با چاقو و قمه به جان هم افتادند و یكدیگر را مجروح كردند. عده‌یی از زخمی‌ها چنان مصدوم شده بودند كه به بیمارستان انتقال یافتند و ماموران هم شركت‌كنندگان در این نزاع را دستگیر كردند. به گزارش خبرگزاری‌ها، مجریان این برنامه همه ساله در جریان برگزاری مسابقه تاكید دارند كه شركت‌كنندگان این رشته ورزشی هیچگاه از زور بازوی خود در مسائل غیراخلاقی استفاده نمی‌كنند. برخی سایت ها هم با اشاره به قتل روح‌الله داداشی نوشتند: در پی بروز این اتفاقات مدیریت صدا و سیما تصمیم گرفته است پس از 10 سال، تهیه و پخش برنامه قوی‌ترین مردان ایران را متوقف كند.

منبع:
http://alef.ir


 

جیرانی جلسه نقد فیلمش را نیمه کاره ترک کرد

در برنامه توليدي «صداي تصوير» راديو گفت‌وگو كه دو هفته پيش ضبط شد و قرار است جمعه اين هفته از ساعت 22:30 با موضوع نقد و بررسي فيلم سينمايي «قصه پريا» روي آنتن برود، «فريدون جيراني» كارگردان اين فيلم پس از حضور در استوديو و گذشت 40 دقيقه از شروع ضبط برنامه، حاضر به ادامه گفت‌وگو با منتقدان برنامه نشد و استوديو را ترك كرد. به گزارش پارس توریسم، گویا علی رغم ترک استودیو توسط جیرانی ، قرار است برنامه اين هفته «صداي تصوير»  در خصوص فيلم سينمايي «قصه پريا» بدون هیچ گونه تغییری روي آنتن راديو گفت‌وگو برود.«محمود گبرلو» مجري كارشناس و «شهاب شهرزاد» و «محمدناصر احدي» منتقدان اين برنامه هستند.

منبع:
http://alef.ir


 

بررسی اسناد ملک زاده توسط احمدی نژاد

رييس كميته تحقيق و تفحص ازشوراي عالي ايرانيان اظهار داشت: با دستگيري ملك زاده كليه مدارك مربوط به تحقيق و تفحص از شوراي عالي ايرانيان به دست رييس جمهور رسيد كه وي در حال بررسي است. حسين ابراهيمي درگفت و گو با ايلنا گفت: قرار بود پس ازتعطيلات مجلس ما نتيجه نهايي را اعلام كنيم و اين گزارش را در صحن قرائت كنيم اما برخي حوادث غير قابل پيش بيني قرائت اين گزارش را به تعويق انداخت. ابراهيمي افزود: پس از دستگيري ملك زاده ما از آقاي طاهري كه پس از ملك زاده مسئول ارائه گزارش هستند دعوت كرديم تا توضيحي ارائه كنند. وي ادامه داد: در نهايت با توضيحات آقاي طاهري متوجه شديم كه پس از دستگيري ملك زاده بازداشت كنندگان مدارك وي را از خانه جمع آوري كردند و با خود برده اند و رييس جمهور هم آنها را پس گرفته است و اكنون مشغول بررسي است. از آنجايي هم كه رييس جمهور رييس شوراي عالي ايرانيان است بايد منتظر بررسي هاي وي باشيم. نماينده بروجرد در پايان اظهار داشت: ما براي ارائه گزارش آماده هستيم اما از آنجايي كه فعلا اسناد در دست رييس جمهور است و ما بدون آنها نيز نمي توانيم نظر دهيم منتظر ارائه اسناد از سوي احمدي نژاد هستيم.

منبع:
http://alef.ir


 

چرایی مرگ دلخراش دختر ملی‌پوش ایرانی

خبر ناگوار غرق‌شدن بانوي ملي‌پوش قايقران کشور در سد چايي اروميه تحت‌الشعاع اخبار ورزشي کم‌اهميت قرار گرفت در حالي که براي به وجود آمدن قهرماني ديگر در قايقراني بانوان، سال‌ها تلاش و هزينه لازم است. يک کار‌شناس ارشد ورزش شنا و شيرجه در گفت‌و‌گو با ميراث‌آريا، با بيان مطلب فوق، علت به وجود آمدن چنين حادثه‌اي را کمبود امکانات ورزشي در سطح کشور دانسته و افزود: وقتي يک عضو تيم ملي قايقراني بانوان براي انجام تمرينات خود به درياچه يک سد مراجعه مي‌کند مي‌توان دريافت که امکانات مناسبي براي تمرين او وجود نداشته است چرا که سد‌ها به دلايل بهداشتي و دارابودن خطرات بسيار، اصلا فضاي مناسبي براي شنا و قايقراني نيستند. «مهرداد هجير»، غفلت مرحوم «زهرا فرجي» را نيز در رخ دادن اين حادثه ناگوار موثر دانسته و اضافه کرد: متاسفانه بعضي از ورزشکاران ورزش‌هاي آبي تصور مي‌کنند که به راحتي مي‌توانند از خودشان در برابر خطرات آب محافظت کنند و به همين دليل از جليقه‌هاي نجات استفاده نمي‌کنند و در نتيجه اين بي‌دقتي، جانشان را از دست مي‌دهند. اين کار‌شناس ارشد تربيت‌بدني، دليل اصلي تاخير در پيدا شدن جسد مرحوم «فرجي» را وجود جريان‌هاي شديد آب در سطح زيرين درياچه سد‌ها دانسته و افزود: در آب‌هاي شيرين، فرد با ورود به سطح زيرين آب دچار حملات جريان‌هاي آب شده و به سرعت به اين سو و آن سو برده مي‌شود و در نتيجه ممکن است آب او را به گوشه‌اي ببرد که از دسترس همگان خارج است. «هجير»، با انتقاد از کم‌توجهي رسانه‌ها به درگذشت اين قهرمان ملي گفت: متاسفانه در چند روز گذشته پيگيري مستمري از سوي رسانه‌ها براي دريافت چرايي اين اتفاق را شاهد نبوديم، سکوتي که جاي تاسف دارد. اميدوارم در آينده رسانه‌ها با اخبار پيشگيرانه از نابودي ورزشکاران ملي‌پوش کشور جلوگيري کنند.

منبع:
http://alef.ir


 

وقتی پوتین روی برلوسکنی را هم سفید می کند

 پوتین این بار از روش آنلاین برای تبلیغات خود استفاده کرده و کسانی که برای او تبلیغ می‌کنند خود را "ارتش پوتین" می‌نامند؛ اما سربازان این ارتش مجازی کسانی نیستند جز دخترکان زیبارو و مدل‌هایی که با جاذبه‌های جنسی خود برای آقای نخست‌وزیر دست به تبلیغ می‌زنند! به گزارش جهان به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی‌میل، "ولادیمیر پوتین"، رئیس‌جمهور سابق و نخست‌وزیر کنونی روسیه از هم‌اکنون دست‌به‌کار تبلیغات انتخاباتی شده است. هر چند این امر، امر عجیبی نیست اما روشی که وی برای این کار استفاده کرده بسیار غیر اخلاقی است. بنابراین گزارش، پوتین این بار از روش آنلاین برای تبلیغات خود استفاده کرده و کسانی که برای او تبلیغ می‌کنند خود را "ارتش پوتین" می‌نامند؛ اما سربازان این ارتش مجازی کسانی نیستند جز دخترکان زیبارو و مدل‌هایی که با جاذبه‌های جنسی خود برای آقای نخست‌وزیر دست به تبلیغ می‌زنند! "دایانا استراتینگ"، دختری دانشجو است که با جاذبه‌های خود برای پوتین دست به تبلیغ زده است. وی در یک ویدوئوی ضبط شده از خود می‌گوید: "من دیوانه مردی هستم که کشور ما را تغییر داد! او سیاستمداری بزرگ و مردی شگفت‌آور است. او کسی نیست جز ولادیمیر پوتین." وی همچنین حتی در این ویدئو به اظهار نظر سیاسی هم پرداخته و گفته است که مخالفان پوتین از آن رو دست به تخریب وی می‌زنند که می‌دانند هرگز قادر به پر کردن جای وی نیستند. از این به اصطلاح ارتش، تصاویری نیز منتشر شده است که به جهت غیراخلاقی بودن قابل انتشار نیست، تنها به همین حد بسنده می‌شود که این دختران بعضا شعارهای تبلیغاتی پوتین را بر روی تن یا لباس خود قید می‌کنند. پوتین پیش‌تر ۸ سال رئیس‌جمهور روسیه بود و پس از آن با علم کردن دیمیتری مدودوف به جای خود، به عنوان رئیس دولت در روسیه باقی ماند. اما همه می‌دانستند که او پس از دوره مدودوف دوباره به قدرت باز خواهد گشت. این روش پوتین به حدی در روابط بین‌الملل معروف شد که از تاکتیک وی تحت عنوان تاکتیک "پوتین – مدودوف" یاد می‌شود. ولادیمیر پوتین در دوران سیاه خفقان اتحاد شوروی از افسران "کا گ ب" بود اما به عنوان یک سیاستمدار همواره موفق بوده است. وی بخصوص در هنگام لزوم تبحر فراوانی در اتخاذ مواضع ظاهری ضدغربی دارد.

منبع:
http://alef.ir


 

شکايت از مشايي و بقايي به 144صفحه رسيد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از ارسال 44 برگ شکایت از سوی نمایندگان علیه بقایی و مشایی به کمیسیون اصل نود خبر داد. محمد کرمی‌راد نماینده کرمانشاه در مجلس در گفتگو با نسیم با اعلام این خبر افزود: علاوه بر 100 برگ شکایتی که پیش از این علیه مشایی و بقایی به کمیسیون اصل نود ارسال شده بود، پرونده‌های دیگری نیز در این زمینه در این کمیسیون حال پیگیری است.

منبع:
http://alef.ir


 

خودكشی در دفتر شهردار دورود

یك هم وطن دورودی روز گذشته (دوشنبه) با حضور در دفتر كار شهردار این شهر و زدن رگ اصلی دست خود اقدام به خودزنی كرد. به گزارش صداقت بنابر این گزارش، نامبرده كه به دلیل معلولیت جسمی، با استفاده از ویلچر حركت می كند، در اعتراض به بی توجهی شهرداری نسبت به درخواست وی و همچنین تردد بیش از حد برای پیگیری كار خود به شهرداری، اقدام به خودكشی كرده است. گفتنی است نامبرده دارای یك دكه مطبوعاتی در سطح شهر دورود بوده كه با هزینه شخصی نیز مبالغی را برای بهسازی آن هزینه كرده كه اخیرا این دكه از سوی شهرداری دورورد از وی گرفته شد؛ وی به همین دلیل در روزهای اخیر چندین بار برای پیگیری موضوع و رفع مشكل خود به شهرداری مراجعه كرده كه ظاهرا و بنا به دلایلی این مهم تاكنون عملی نشده است، نامبرده امروز نیز پس از حضور در شهرداری به دفتر كار شهردار رفته و خواستار رفع مشكل خود شده كه اصرار شهردار در قانع كردن وی و همچنین خروج وی از اتاق كار نتیجه ای را به دنبال نداشته است. به همین دلیل شهردار دورود در تماس تلفنی با پلیس ۱۱۰، خواستار حضور مامورین انتظامی برای رفع مشكل می شود، این شهروند دورودی نیز در مقابل دیدگان شهردار و كارمندان اقدام به زدن رگ دست خود می كند. براساس این گزارش، وی هم اكنون در این بیمارستان بستری است و پزشكان اقدامات لازم برا ی مداوای وی را انجام می دهند.

منبع:
http://alef.ir


 

البرادعی صدرنشین نظرسنجی ریاست جمهوری مصر

نتایج اولیه یک نظرسنجی در مصر نشان می دهد مردم این کشور تا کنون علاقه بیشتری به ریاست جمهوری "محمد البرادعی" نشان داده اند. به گزارش مهر به نقل از روزنامه القدس العربی، در روزهای اخیر جدال غیررسمی میان گزینه های ریاست جمهوری مصر با وجود اعلام نشدن موعد رسمی انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده است. در نظرسنجی انجام شده از سوی شورای عالی نظامی مصر در این ارتباط که نام شخصیتهای نظامی نیز در آن گنجانده شده است، "محمد البرادعی" مدیرکل سابق آژانس با 31 درصد صدرنشین است. در جایگاه دوم این نظرسنجی "سلیم العوا" متفکر اسلامی و دبیرکل سابق اتحادیه جهانی علمای مسلمان قرار دارد. در رده بعدی "احمد شفیق" نخست وزیر سابق مصر و فرمانده اسبق نیروی هوایی با اختصاص 10 درصد از آرا قرار دارد. "عمروموسی" با شش درصد و "عمر سلیمان" رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی مصر با سه درصد آرا نیز در ره های بعد قرار دارند. شورای عالی نظامی مصر که این نظرسنجی را ترتیب داده است اعلام کرده که شهروندان مصری تا روز 19 جولای (28 تیرماه) می توانند در آن شرکت کنند. این در حالی است که انجام این نظرسنجی از سوی شورای عالی نظامی مصر سئوالات و البته انتقادات متعددی را ایجاد کرده است. بر این اساس، تحلیلگران معتقدند این نظرسنجی از روشهای علمی که اصل هر نظرسنجی را تشکیل می دهد، بی بهره است و شورای نظامی را وارد رقابت ریاست جمهوری می کند در حالی که باید در حالت عادی از دخالت در مسائل سیاسی پرهیز کند. تحلیلگران معتقدند قرار گرفتن احمد شفیق و عمر سلیمان که هر دو از مقامات رژیم مبارک محسوب می شوند در بین پنج نفر اول نظرسنجی با وجود اینکه آنان تاکنون تمایل خود را برای حضور در این رقابت سیاسی اعلام نکرده اند، مسئله ای مشکوک است.

منبع:
http://alef.ir


 

ابراهيم‌زاده با ذوب‌آهن تمديد كرد

سرمربي تيم فوتبال ذوب‌آهن قراردادش را با اين تيم براي يك فصل ديگر تمديد كرد. پس از توافق بين منصور ابراهيم زاده و اصغر دليلي مديرعامل باشگاه ذوب‌آهن اين سرمربي قرارداد خود را با اين تيم براي يك فصل ديگر تمديد كرد. پيش از اين گفته مي شد بين ابراهيم زاده و دليلي اختلاف وجود دارد، اما با امضاي تمديد قرارداد اين مسئله برطرف شد.

منبع:
http://alef.ir


 

ما فقط 15 ثانيه فرصت داریم

نشست اعضاي شوراي طرح و برنامه گروه‌هاي برنامه‌ساز با مدير شبکه يک سيما، در محل سالن جلسات بسيج سازمان صداوسيما برگزار شد. به گزارش ايسنا، در اين نشست، مدير شبکه با بيان اينکه شوراهاي طرح و برنامه هسته اصلي فکر هستند اما با توجه به اين نکته برنامه‌ها از مطلوبيت کافي برخوردار نيست، افزود: در دنياي امروز مي‌گويند مخاطب 15 ثانيه براي انتخاب يک شبکه وقت صرف مي‌کند و اگر نتوانيم در اين زمان مخاطب را جذب کنيم، او به سراغ شبکه‌اي ديگر مي‌رود. به همين خاطر شوراهاي طرح و برنامه که هسته‌ي اوليه فکر و ايده در آن شکل مي‌گيرد، بايد به اتاق‌هاي فکر تبديل شوند و از همکاري کارشناسان زبده در اين اتاق‌ها استفاده شود. مهدي فرجي گفت: در حکم پنج ساله دوم رييس سازمان از سوي مقام معظم رهبري، چهار هدف اميد، آگاهي، دين و اخلاق بيان شده و از سازمان خواسته شده است تا در برنامه‌سازي‌ها به اين نکات توجه جدي مبذول شود. به همين خاطر همچنان از شوراهاي طرح و برنامه گروه‌هاي برنامه‌ساز مي خواهيم در برنامه‌ريزي‌هاي هر گروه اهداف يک سال پيش رو بر اين اساس تعيين شود. وي افزود: سيستم پيشنهادگيري در گروه‌هاي طرح و برنامه بايد به سفارش دهي تبديل شود و با ايجاد فکر و طرح اوليه، عوامل توليد مناسب با آن طرح را انتخاب کنيم. فرجي همچنين خواستار افزايش گردش سرعت اطلاعات در شبکه و مکانيزه شدن آن شد و گفت: بررسي طرح‌هاي برنامه‌سازي اساسا زمان‌هاي طولاني را طلب مي‌کند اما رسيدگي به طرح‌ها بايد شتاب گيرد تا صاحب اثر اشتياق خود را از دست ندهد و ايده کهنه نشود. وي درباره‌ي گروه‌هاي مخاطبان شبکه، گفت: يکي از تعاريف شبکه براي مخاطبان، خانواده‌ها هستند و بايد با انجام کارهاي اساسي، در تمام گروه‌ها قصه سريال‌ها بر اساس اعضاي خانواده مسلمان و مذهبي طراحي شود و آنچه در خانواده مطرح مي‌شود، مبناي پيشبرد داستان قرار گيرد. مدير شبکه يک با بيان اينکه سوژه‌يابي براي ايده‌هاي نو و خلاقانه بايد به يک رويه مستمر در بيايد، خواستار طراحي راه‌هايي هدفمند براي رسيدن به اين اهداف شد. وي خاطرنشان کرد: هر چقدر سوژه‌يابي دقيق‌تر باشد، شاهد کيفيت بهتر برنامه‌ها خواهيم بود و برعکس آن هر چه تفکر و سوژه‌يابي ضعيفي براي برنامه‌ها داشته باشيم، کيفيت کمتري خواهيم داشت. فرجي در ادامه صحبت‌هايش خواستار طراحي استراتژي برنامه سازي براي گروه ها شد تا از دوگانگي در برنامه‌ها و مخالفت برنامه‌اي با برنامه ديگر پرهيز شود. روابط عمومي شبكه اول اعلام كرد: در ادامه جلسه مديران گروه‌ها و اعضاي شوراهاي طرح و برنامه به بيان ديدگاه‌هاي خود پرداختند. تضمين امنيت طرح‌هاي ارائه شده، پشتيباني مالي از طرح ها و برنامه ها، افزايش خلاقيت در طرح ها، دعوت از افراد متخصص و آشنا به رسانه براي همکاري در شوراهاي طرح و برنامه گروه‌ها، نيازسنجي شوراهاي طرح و برنامه، جلوگيري از حضور افراد خاص و ثابت، استفاده از ديدگاه‌هاي مختلف، استفاده و دعوت به همکاري مجدد از همکاران قديمي، کاهش زمان رسيدگي به موضوعات و تخصصي‌تر شدن رسيدگي به سوژه‌ها و همچنين پذيرش نظر مخالفين از جمله نکاتي بود که اعضاي شوراهاي طرح و برنامه شبکه يک سيما خواستار آن شدند

منبع:
http://alef.ir


 

ایرانیها در صدر صدور روادید حج عمره

عمره گزاران ایرانی بیش از 20 درصد از کل روادید صادره در خلال موسم عمره سال جاری را به خود اختصاص داده اند و پس از آنها، مصر با 53/14 درصد و ترکیه با 99/9 درصد در رده های بعدی قرار دارند. وزارت حج عربستان شعبه مدینه منوره در گزارشی اعلام کرد از زمان آغاز موسم عمره سال جاری، 532 مورد تخلف از شرکتها و موسسات مجاز در زمینه خدمات رسانی به عمره گزاران و زائران سر زده است. بر اساس این گزارش، این دفتر یک هزار و 536 مورد شکایت از عمره گزاران و زائران از طریق دفاتر فرعی مستقر در منطقه مرکزی پیرامون حرم شریف پیامبر(ص) دریافت کرده است.   بر اساس گزارش رسمی شعبه مدینه وزارت حج عربستان، تعداد بازدیدهای میدانی سرزده از دفاتر خدمات عمره گزاران تا روز گذشته، 294 بازدید اعلام شده که به ثبت 100 تخلف و ملاحظه انجامیده است.   ایرانیها در صدر صدور روادید عمره   پایگاه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری اعلام کرد: بر اساس این گزارش روند صدور روادید عمره در سفارتخانه های عربستان در خارج هم پرده بر می دارد به طوریکه عمره گزاران ایرانی، بیش از 20 درصد (66/20) از کل روادید صادره در خلال موسم عمره سال جاری را به خود اختصاص داده اند و پس از آنها، عمره گزاران مصری به نسبت 53/14 درصد وعمره گزاران کشور ترکیه با 99/9 درصد در رده های بعدی قرار دارند.   بر اساس این گزارش تا 31 خرداد، بیش از سه میلیون و 599 هزار روادید عمره از سوی سفارتخانه های عربستان در خارج صادر شده است.   این گزارش می افزاید تعداد کل عمره گزارانی که از طریق ورودیهای هوایی، زمینی و دریایی تا روز گذشته وارد عربستان شده اند بیش از دو میلیون و 835 هزار عمره گزار بوده اند، این گزارش در این چارچوب از افزایش تعداد عمره گزارانی که طی موسم فعلی وارد شده اند به میزان بیش از 33 درصد نسبت به سه سال گذشته خبر می دهد.   محمد البیجاوی مدیر شعبه وزارت حج عربستان در مدینه منوره اعلام کرد از زمان آغاز موسم عمره تا روز گذشته، 7 هزار و 792 بازدید درباره عملیات انتقال عمره گزاران به محلهای اقامت آنها انجام شده است، همچنین 11 هزار و 597 بازدید از عملیات خروج عمره گزاران انجام شده است و تعداد کل بازدیدها به 19 هزار و 389 مورد رسیده است. تاکنون 580 هزار زائر ایرانی جهت انجام مناسک عمره عازم سرزمین وحی شده اند که نخستین گروه عمره گزار در دوره جدید از دوم اسفندماه 89 وارد مدینه شده و، آخرین گروه زائران نیز  28 مرداد از مکه مکرمه به ایران اسلامی باز خواهند گشت.   بعثه مقام معظم رهبری با همکاری مدیران و روحانیون معزز کاروان ها برنامه های مختلف فرهنگی برای زائران ایرانی خانه خدا پیش بینی و اجرا کرده است.

منبع:
http://alef.ir


 

مهاجراني به استيلي جواب مثبت داد

حشمت مهاجراني براي حضور در پرسپوليس به استيلي جواب مثبت داد. به گزارش فارس، حميد استيلي پس از انتخاب شدن به عنوان سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس، حشمت مهاجراني را به عنوان گزينه پيشنهادي‌اش براي پست مديريت اين تيم اعلام كرد و وي نيز به اين درخواست پاسخ مثبت داد. مهاجراني درگفت‌وگويي با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس اظهار داشت: براي حضور در پرسپوليس مشكلي ندارم و هرجا حميد باشد آنجا هستم. جلسه‌اي با كاشاني برگزار خواهم كرد و افتخار مي‌كنم در باشگاه بزرگ پرسپوليس در كنار كاشاني و استيلي و حمايت هواداران كار كند.

منبع:
http://alef.ir


 

درخواست برای بررسی طرح استیضاح وزیر کشور

نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی خواستار اعلام وصول طرح استیضاح مصطفی محمد نجار وزیر کشور شد. به گزارش مهر، جعفر قادری در جریان نشست علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی پس از قرائت انصراف نمایندگان از استیضاح وزیر امور خارجه ه نامه استیضاح وزیر کشور اشاره کرد که 2 هفته پیش به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شده است. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با استناد به ماده 220 آئین نامه داخلی مجلس با بیان اینکه استیضاح وزیر کشور امضای کافی برای اعلام وصول شدن را دارد ، گفت: امیدواریم هیئت رئیسه مجلس هر چه سریع‌تر این نامه استیضاح را اعلام وصول کند تا استیضاح وزیر کشور مبنی بر مشکلات اجرایی در این حوزه در دستور کار مجلس قرار گیرد.   علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این درخواست نماینده شیراز گفت: نامه استیضاح وزیر کشور را بررسی می‌کنیم و اگر ضوابط طرح شدن در جلسه علنی مجلس را داشت حتما آن را مطرح می‌کنیم.  

منبع:
http://alef.ir


 

جديدترين نرخ كارمزد بنگاه‌هاي املاك اعلام شد

رييس اتحاديه كشوري مشاوران املاك با اعلام نرخ خدمات كارمزد واحدهاي صنفي مشاوران املاك، گفت: قانوت تعزيرات بر روند فعاليت اصناف نظارت مي‌كند و اگر كسي خارج از تعرفه اقدام به دريافت كميسيون كند، برخورد مي‌كنيم. مصطفي قلي خسروي در‌ گفت‌وگو با ايسنا، با اشاه به اين‌كه براي برخورد با متخلفان بايد شكايت صورت بگيرد، تصريح كرد: شاكيان مي‌توانند با تماس با تلفن 124 و مراجعه به بازرسي وزارت بازرگاني و اتحاديه مشاوران املاك شكايات خود را اعلام كنند. خسروي با بيان اين‌كه با انجام هر قرارداد مشاوران املاك بايد مبلغي را به حساب اتحاديه كشوري واريز كنند،‌ اظهار كرد: طبق تبصره يك ماده 31 قانون نظام صنفي اتحاديه در ازاي خدماتي كه ارائه مي‌دهد، مي‌تواند حق الزحمه دريافت كند و از آنجاكه اين سامانه به مشاوران املاك خدمات داده و آن‌ها را سازمان‌دهي كرده، اتحاديه مجاز به دريافت اين حق‌الزحمه است. رييس اتحاديه كشوري مشاوران املاك درباره حداكثر نرخ خدمات كارمزد واحدهاي صنفي مشاوران املاك تهران تصريح كرد: براي معاملات املاك تا 30ميليون تومان از هر طرف معامله 0.5 درصد مبلغ مورد معامله، براي معاملات املاك تا 50ميليون تومان براي تا 30ميليون تومان اول 0.5 درصد و براي مازاد آن نسبت به مبلغ مازاد از هر طرف معامله 0.75 درصد، براي معاملات املاك از 50ميليون تومان تا 100ميليون تومان براي تا 30ميليون تومان اول 0.5 درصد و مازاد آن تا 50ميليون تومان 0.75 درصد و براي مازاد آن 0.5 درصد از هر طرف معامله، براي معاملات املاك بيش از 100ميليون تومان، براي تا 100ميليون تومان آن طبق بندهاي 1 و 2 و 3 مصوبه مذكور و براي مازاد آن ميزان 0.25 درصد به عنوان كارمزد از هر طرف معامله دريافت مي‌شود. وي خاطرنشان كرد: در معاملات اجاره يك چهارم اجاره ماهانه از هر طرف معامله و در معاملات رهن، كارمزد دريافتي بر مبناي يك چهارم ميزان اجاره بهاي ماهانه از هر طرف معامله دريافت مي‌شود. خسروي در ادامه افزود: اطلاع‌رساني درباره‌ي برخورد تعزيرات با مالكاني كه اجاره‌بها را نسبت به سال گذشته بيش از 7 تا 9 درصد افزايش دهند، از طريق رسانه‌ها و ارسال sms به مشاوران انجام شده است. وي گفت: تاثير اجراي چنين قانوني به تدريج بيشتر مي‌شود و به نظر مي‌رسد با مرور زمان و در دراز‌مدت در جامعه جا بيفتد. رييس اتحاديه كشوري مشاوران املاك درباره‌ي اين‌كه گفته مي‌شود، امكان دور‌زدن اين قانون وجود دارد، تصريح كرد: امكان چاپ اسكناس تقلبي هم وجود دارد، اما اين دليل نمي‌شود كه به‌طور كامل اسكناس چاپ نشود، به عبارت ديگر ما بايد كار خودمان را انجام داده و قانون را اجرا كنيم.

منبع:
http://alef.ir


 

اولین اظهارات پس از عدم رای اعتماد مجلس

حمید سجادی در نخستین اظهار نظر پس از عدم رای اعتماد مجلس گفت: عدالت در مورد من رعایت نشد و متاسفانه فرصت کافی هم برای شناساندن خودم به نمایندگان مجلس و دفاع از برنامه‌هایم نداشتم. حمید سجادی در گفتگو با مهر ضمن بیان این مطلب افزود: از اعتماد آقای احمدی نژاد نسبت به خودم و با احترام به رای نمایندگان محترم مجلس از حمایت های بی شائبه جامعه ورزش تشکر و قدردانی می کنم و برای دولت محترم در پیشبرد اهداف خود آرزوی موفقیت دارم. سجادی اضافه کرد: ای کاش قوانین اجازه می داد با برخورداری از مدت سرپرستی فرصت بیشتری برای تبین و تشریح همکاری جامعه ورزش با مجلس در اختیار داشته باشم و بتوانم دیدگاه ها و برنامه های خودم را بهتر معرفی کنم. معاون سازمان تربیت بدنی در خصوص برخی ابهامات نمایندگانی که به عنوان مخالف در صحن علنی به سخنرانی پرداختند اظهار داشت: به نظر نمایندگانی که در خصوص برنامه و توان مدیریتی بنده اظهار نظر کردند احترام می گذارم اما آنهایی که اطلاعات غلط به نمایندگان محترم دادند را به خدا واگذار می کنم و آنها بزودی به خاطر اتهاماتی که به من زدند نزد وجدان خود پشیمان خواهند شد. وی ضمن تقدیر از حمایت های جامعه بزرگ ورزش گفت: از تمامی پیشکسوتان، پهلوانان، قهرمانان، ورزشکاران، مدیران و دست اندرکاران حوزه ورزش که در این مدت حمایت های ارزشمند و مسئولانه ای از اینجانب داشتند و توان و انگیزه مرا برای حضور هدفمند و استوار در این فرصت خدمتگزاری افزایش دادند تشکر می کنم. امید که شانه به شانه هم، بی منت و با عشق، همچنان در راه اعتلای ورزش این سرزمین مقدس گام برداریم. سجادی تاکید کرد: یادمان باشد بهترین سعادت داشتن توفیق خدمت در هر سطح و جایگاهی است، چرا که حق مردم شریف ما بسیار بالاتر و بیشتر از آنی است که هست. معاون سازمان تربیت بدنی در پایان گفت: اینجانب بعنوان سرباز ولایت در نظام ولایی جمهوری اسلامی ایران و فارغ از هرگونه جناح بندی، آبادانی و خوشبختی مردم را زیر سایه ولایت آرزو دارم و در هر سنگری که باشم آماده خدمت در راه سربلندی و اعتلای ملت شریف کشورم هستم.توسط پليس

منبع:
http://alef.ir


 

عکس/ گرداندن شرور مشيريه تهران در خيابان

                       

منبع:
http://alef.ir


 

اولین تبعات انتخاب استیلی در پرسپولیس

طرفداران علی دایی پس از انتخاب حمید استیلی به عنوان سرمربی پرسپولیس، مقابل این باشگاه تجمع کردند. به گزارش برنا، حمید استیلی روز گذشته به عنوان سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس انتخاب شد تا جایگزین علی دایی در سرخپوشان شود. این اتفاق که به مذاق هواداران دایی خوش نیامده بود، باعث شد تا تعدادی از طرفداران شهریار جلوی باشگاه پرسپولیس حاضر شوند و به حمایت از وی بپردازند و علیه حبیب کاشانی موضع بگیرند. در رخ دادن این اتفاق نزدیکان دایی نقش داشتند و سعی کردند جو باشگاه را متشنج کنند.  

منبع:
http://alef.ir


 

آخرین مطالب

» -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------پوشاک ( سه شنبه 4 شهریور 1393 )
» اخبار بین‌المللی ( شنبه 6 خرداد 1391 )
» شخصیت شناسی ( شنبه 6 خرداد 1391 )
» تصاویر خبری ( شنبه 6 خرداد 1391 )
» واکنش ضرغامی به مستند اخیر BBC ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» محل اختفای قذافی یک بار دیگر شناسایی شد ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» دفاع مدیر شبکه پنج از احمدزاده و شهریاری ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» یه حبه قند، شاهکاری از رضا میرکریمی ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» ۵۴ روایت مختلف درباره مدینه و مسجدالنبی ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» برای سلامتی "توماس ترانسترومر" صلوات! ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» کارت هوشمند برای زوار حج عمره صادر می شود ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» برگزاری مجدد یک کنکور ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» روایت کیهان از مشکل یک خواننده لس انجلسی ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» اعتراض دانشگاه شریف به رتبه بندی دانشگاهها ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» يك انتصاب غيرتخصصي ديگر در سطوح بالای دولت ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» آفتاب ولایت فردا از غرب طلوع می‌کند ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» آفتاب ولایت فردا از غرب طلوع می‌کند ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» خاطرات آیت الله یزدی از کرمانشاه درآستانه سفر رهبری ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» خاطرات آیت الله یزدی از کرمانشاه درآستانه سفر رهبری ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» مقابله با پژاک وارد فاز جدیدی شد ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» مقابله با پژاک وارد فاز جدیدی شد ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» استانداری تهران از شهرداری شکایت می کند ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» استانداری تهران از شهرداری شکایت می کند ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» قتل بر سر جن و جادوگري در شرق تهران ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» ولایتی: هيات داوري 7+8 تغيير نكرده است ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» ولایتی: هيات داوري 7+8 تغيير نكرده است ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» ورود تخم‎‌مرغ وارداتی از ۶ کشور دنیا به ایران ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» اطلاعیه دیوان عالي درباره پرونده ندرخانی ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» محکومیت تیموشنکو به 7سال زندان ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» محکومیت تیموشنکو به 7سال زندان ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
 
صفحات سایت: [ 1 ] [ 2 ]