خبری تحلیلی

سرنوشت دستور 150 میلیارد تومانی احمدی نژاد

رئیس‌جمهور سال گذشته جهت تأمین اعتبار 150 میلیارد تومانی برای تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه‌ها دستور داده بود اما وقتی این دستور در بودجه امسال دیده نشد، مسئولان آموزش عالی دوباره به دکتر احمدی‌نژاد نامه نوشتند که وی نیز این نامه را به دفترش ارجاع داده است. محمد مهدی‌نژاد نوری در گفتگو با مهر در این باره گفت: رئیس‌جمهور سال گذشته در پاسخ به درخواستی در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی قول مساعد داده و آن را مورد موافقت قرار داده بود اما این قول در اعتبارات امسال دیده نشد. درخواست این بود که 150 میلیارد تومان اختصاص پیدا کند تا بتوانیم سطح امکانات و تجهیزات آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های دانشگاه‌ها را ارتقا دهیم. معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم افزود: رئیس‌جمهور درباره این درخواست، دستور مستقیم برای اقدام داده بود اما به دلیل حجم برنامه‌ها، اعتبار 150 میلیارد تومانی چندان در بودجه سال 90 نیامد بنابراین نامه جدیدی خدمت رئیس‌جمهور ارسال کردیم تا پیگیری ‌کنیم که قول مساعد رئیس‌جمهور در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی تأمین شود. مهدی‌نژاد نوری درباره سرنوشت این نامه جدید گفت: رئیس‌جمهور این نامه را به دفترشان ارجاع دادند و دفترشان هم به دکتر عزیزی معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور "جهت بررسی و اقدام لازم" ارجاع داده است. وی افزود: هر چند تأمین چنین منبعی خیلی آسان نیست اما پیگیر هستیم. تلاش می‌شود همه یا بخشی از آن تامین شود.

منبع:
http://alef.ir


 

واکنش تند احمدی نژاد به سرکوب اعتراضات در لندن

رئیس جمهور گفت: سیاستمداران انگلیسی و امریکایی حساب‌هایشان را به مردم اعلام کنند و آنچه را از مردم غارت کرده‌اند به آنها بازگردانند. به گزارش واحد مرکزی خبر؛ آقای احمدی نژاد پس از جلسه امروز هیئت دولت در ادامه مصاحبه خود با خبرنگاران، در خصوص وضع موجود در انگلیس و نوع رفتار دولت و پلیس این کشور با اعتراضات مردمی اظهار داشت: به مسئولان انگلیس توصیه می‌کنم توجه کنند که دنیا عوض شده است. رئیس جمهور گفت: دوره اینکه چند سرمایه‌دار درجه یک شوند و دنیا را بچاپند و بقیه برده آنان شوند تمام شده است. آقای احمدی نژاد با تأکید بر اینکه دولتمردان انگلیسی باید حرف مردمشان را بشنوند افزود: بخشی از مردم انگلیس طاقتشان تمام و صبرشان لبریز شده است. وی با بیان اینکه با توجه به این گونه رفتارهای دولتمردان انگلیسی، امیدی به آینده در این کشور باقی نمانده است، گفت: بحران اقتصادی را برای غارتگری درست کرده‌ و بر دوش توده مردم انداخته‌اند و سپس کسری‌ای را که پیدا شد به جای جبران، بار دیگر به دوش مردم بحران‌زده انداختند. آقای احمدی نژاد افزود: البته شاید بگویند معترضان، اراذل و اوباش و قاچاقچی مواد مخدر هستند که در این صورت اگر انگلستان تا این قدر قاچاقچی دارد، پس باید این کشور را محاکمه کرد. رئیس جمهور با بیان اینکه سیاستمداران انگلیسی مردمشان را متهم نکنند گفت:‌ حتی اگر این موضوع به خاطر کنترل مهاجرت نیز باشد، باز زشت است. آقای احمدی نژاد با اشاره به مواردی از خشونت‌های اعمال شده علیه مردم انگلیس، به دولتمردان این کشور توصیه کرد به جای این گونه رفتارها، در کنار مردم قرار گیرند و مدیریتشان را عوض کنند. وی افزود: انگلیسی‌ها بهتر است به جای لشکرکشی به عراق، افغانستان و لیبی و غارت نفت این کشورها، به داد مردم خودشان برسند. رئیس جمهور با بیان اینکه اخطار من به همه است تصریح کرد: همه بدانند انسان‌ها بیدار شده‌اند و دوره استعمارگری به سر رسیده است. آقای احمدی نژاد گفت: دوره‌ای که با فریبکاری، ذهن مردم را منحرف و دیگران را متهم کنند گذشته است. رئیس جمهور بار دیگر با تقبیح رفتار زشت پلیس انگلیس با مردم معترض اظهار داشت: رفتار وحشیانه با مردم مطلقاً قابل قبول نیست. وی افزود: دولتمردان انگلیسی صدای مردمشان را بشنوند و مقداری به آنان آزادی بدهند.

منبع:
http://alef.ir


 

اتمام حجت بشار اسد با فرستاده اردوغان

وزير خارجه تركيه در پي سفر خود به دمشق تصريح كرد كه آينده تحولات سوريه به تصميماتي بستگي دارد كه دمشق در چند روز آينده اتخاذ خواهد كرد. به گزارش ايسنا، به نقل از سايت شبكه الجزيره، احمد داود اوغلو، وزير امور خارجه تركيه در يك كنفرانس خبري پس از بازگشت از سوريه اظهار داشت: سرنوشت مرحله آينده سوريه به اقداماتي بستگي دارد كه مقام‌هاي دمشق در چند روز آينده اتخاذ مي‌كنند. وي با خودداري از پرداختن به جزئيات ديدارش با بشار اسد، رئيس‌ جمهوري سوريه و توافق‌هاي احتمالي در اين ديدار، تصريح كرد كه در تمام زمينه‌ها با بشار اسد رايزني كرده و مذاكرات كامل و دقيق بوده است. اين وزير تاكيد كرد كه سوريه با رياست بشار اسد بعد از انجام اصلاحات در ميان كشورهاي عربي به كشوري نمونه تبديل خواهد شد. وزير امور خارجه تركيه همچنين امنيت و ثبات سوريه را عامل مهمي در ثبات منطقه خواند. داوود اوغلو همچنين اظهار داشت كه در اين ديدار پيام رجب طيب اردوغان، نخست‌ وزير و عبدالله گل، رئيس‌ جمهوري تركيه را به مقام‌هاي سوريه ابلاغ كرده است و ابلاغ هر نوع پيام ديگري را رد كرد. داوود اوغلو همچنين بر عدم رويارويي ارتش با مردم و تكرار حوادث شهر "حماة" تاكيد كرد. همچنين در اين ديدار بشار اسد اعلام كرد كه كشورش هيچ‌گاه در برخورد با افرادي كه آنها را گروه‌هاي تروريستي خواند، كوتاهي نخواهد كرد. در اين ديدار رئيس‌ جمهوري سوريه به داوود اغلو خاطرنشان كرد كه كشورش در اجراي اصلاحات در اين كشور كاملا مصمم است و از هر نوع كمكي از جانب كشورهاي دوست استقبال مي‌كند. همچنين خبرگزاري آلمان گزارش داد كه بشار اسد و داود اوغلو سه نشست برگزار كردند كه يكي از آنها خصوصي و پشت درهاي بسته انجام شده و دو نشست بعدي با حضور هيات‌هاي سياسي دو كشور صورت گرفته است كه در مجموع اين ديدارها شش ساعت به طول انجاميد. /هیچ مربی از علی کریمی در آن پست استفاده نمی‌کند

منبع:
http://alef.ir


 

"استیلی برای مربیگری پرسپولیس کوچک است"

مربي اسبق تيم‌هاي ملي و پرسپوليس گفت: نيمكت تيمي‌ مانند پرسپوليس بايد جاي مربيان بزرگ باشد و معتقدم استيلي و عاشوري براي اين تيم كوچك هستند. ناصر ابراهيمي‌ در گفت‌و گو با ايلنا افزود: استيلي در دوران بازيگري بازيكن بسيار خوش فكر و قهار بود ولي بايد اعتراف كرد در امر مربيگري آن هم مربيگري تيم بزرگي مثل پرسپوليس بسيار ضعيف عمل كرده است. وي اضافه كرد: اين چه رسم عجيب و شگفت انگيزي است كه عنوان مي‌كنند نمي‌توان در ابتداي فصل از يك تيم انتظار داشت و حتما بايد منتظر ماند تا يك تيم 5 - 6 بازي انجام دهد تا به نتيجه مورد نظر دست پيدا كند؟ ابراهيمي‌ قرار گرفتن علي كريمي‌ در ميانه زمين پرسپوليس را يكي از اشتباهات فاحش استيلي دانست و يادآور شد: هيچ مربي از كريمي‌ در آن منطقه استفاده نمي‌كند. جاي كريمي‌ پشت دو مهاجم و نزديك دفاع مياني حريف است. مربي سابق تيم ملي و باشگاه پرسپوليس اظهار داشت: در اين دو بازي اخير خط دفاع پرسپوليس را بسيار باز و شكننده ديدم و معتقدم محمد و شكوري با نفوذهايشان در جناحين همواره مناطق خود را آسيب پذير كرده و امكان نفوذ حريف از آن جناح‌ها را به سادگي فراهم مي‌كنند. وي يادآور شد: يكي ديگر از ضعف‌هاي پرسپوليس از ناحيه مديريت اين باشگاه است. پرسپوليس از دهه 80 مديران بسياري را تعويض كرده كه هر كدامشان پس از مدتي كوتاه با تغيير شرايط عطاي كار كردن در اين باشگاه را به لقايش بخشيده‌اند. ابراهيم اضافه كرد: كاشاني نيز سرپرست اين باشگاه است و يك سرپرست فقط مي‌تواند براي كوتاه مدت برنامه ريزي دانسته باشد. وي يادآور شد: اين براي يك مجموعه بسيار زشت و ناخوشايند است كه در ابتداي فصل مدير عامل آن باشگاه از سرمربي خود به نيكي ياد كند ولي در انتهاي فصل هيچكدام چشم ديدن يكديگر را نداشته باشند. ناصر ابراهيمي‌ در پايان گفتگوي خود با ايلنا خاطرنشان كرد: يكي از خوش شانسي‌هاي پرسپوليس اين است كه پس از انجام بازي سوم، ديدارهاي تيم ملي آغاز خواهد شد و اين فرصتي است تا نقاط ضعف و قوت اين تيم مجددا مورد ارزيابي قرار گيرد تا شرايط بهتري در پرسپوليس حاكم شود.

منبع:
http://alef.ir


 

توليد روآ متوقف نمي‌شود

قائم مقام معاونت بازاريابي و فروش ايران خودرو در واكنش به اظهار نظر پليس مبني بر توقف توليد روآ از ابتداي مهرماه، گفت: با ارتقاي سطح كيفي روآ، تا زماني كه اين خودرو متقاضي خريد داشته باشد، توليد خواهد شد. به گزارش ايكوپرس، عبداله بابايي افزود: براساس تازه ترين گزارش شركت بازرسي كيفيت استاندارد ايران، پژو رو آدر بين خودروهاي ساخت داخل زير قيمت 10 ميليون تومان از نظر مشتريان كيفي ترين خودرو شناخته شد. وي برنامه توليد پژو روآ در سال جاري را 20 هزار دستگاه عنوان كرد و اظهار داشت: از ابتداي سال جاري تا كنون 17 هزارو 243 دستگاه خودرو روآ توليد شده است. بابايي با بيان اينكه شرايط ويژه اي براي فروش روآ در نظر گرفته شده است، خاطر نشان ساخت: ايران خودرو در برنامه راه 90 افزايش تيراژ توليد، طراحي حداقل 3 محصول جديد و دو مدل سال و كسب 70 درصد ي رضايت مشتريان در زمينه فروش و خدمات پس از فروش را تدارك ديده است. وي تاكيد كرد: ايران خودرو توليد 850 هزار دستگاه خودرو سواري را در سال جاري برنامه ريزي كرده است. به گزارش فارس، روز گذشته سرهنگ جهانگيري معاون فني - مهندسي و خدمات ترافيك پليس راهور ناجا درخصوص عدم شماره‌گذاري خودروي روآ گفت: ما به طور قطع از تاريخ 31 شهريور امسال هيچ خودروي روآيي را شماره‌گذاري نخواهيم كرد. وي در پاسخ به سؤالي مبني بر اينكه شنيده‌ها حاكي از آن است كه سازمان‌هايي مانند سازمان تاكسيراني قرار است كه به برخي از شهروندان و متقاضيان خودروي روآ را به عنوان تاكسي ارائه دهد، نيز گفته بود: ما به اين سازمان‌ها اعلام نارضايتي‌مان را ارائه كرده‌ايم اما به آنها وعده مي‌دهيم كه مطمئن باشند پس از 31 شهريور هيچ‌گونه خودروي روآيي را براي آنها شماره‌گذاري نخواهيم كرد.

منبع:
http://alef.ir


 

18 ميليون بدهيد، 80ميليون تومان وام بگيريد

تأخير در ابلاغ وام 20 ميليوني خريد مسكن از يك سو و كفاف ندادن وام 18 ميليوني مسكن براي خريد باعث شده تا متقاضي خريد وامهاي 30 تا 80 ميليوني مؤسسات مالي و اعتباري و بانك‌هاي خصوصي براي خريد مسكن افزايش يابد. به گزارش فارس، پس از اينكه مشخص شد دولت تنها 2 ميليون تومان به سقف وام خريد مسكن اضافه كرده و سقف وام را به 20ميليون تومان رسانده است متقاضيان خريد مسكن استقبال بيشتري از خود براي خريد وام مسكن بانك‌هاي خصوصي و مؤسسات مالي اعتباري از خود نشان دادند. اين گزارش مي‌افزايد: هر چند بر سر ابلاغ يا عدم ابلاغ اين افزايش 2 ميليون توماني وام خريد مسكن ميان بانك مركزي و بانك مسكن يك مقدار تنش به وجود آمده است و مسئولان بانك مسكن هم همواره سعي بر بي‌تأثير بودن اين 2 ميليون توماني دارند اما به هر حال هر چقدر هم كه بانك مسكن خود را بي خيال در ابلاغ نشدن وام نشان دهد همه به خوبي مي‌دانند كه بسياري از متقاضيان وام منتتظر ابلاغ اين مصوبه هستند و به محض ابلاغ متقاضيان وام، به شعب مختلف بانك هجوم خواهند آورد. بر اساس اين گزارش، به هر حال پايين بودن سقف وام خريد مسكن باعث شده تا اين روزها كار و كاسبي برخي دفاتر و بنگاه‌هاي مسكن كه اقدام به خريد و فروش امتياز وام مي‌كنند داغ شود. *فروش وام 80 ميليوني نخبگان به 18 ميليون يكي از وام‌هايي كه اين روزها در بازار بسيار ناياب است وام 80 ميليوني نخبگان براي خريد مسكن است. اين وام كه سود آن 14 درصد است براي متقاضي وام 18 ميليون تومان هزينه خواهد داشت. بازپرداخت اين وام 12 سال بوده و اقساط آن ماهانه يك ميليون تومان است. *وام 50 ميليوني مؤسسه مهر، بانك انصار و پارسيان حسن لو يكي از فعالان خريد و فروش وام در وحدت اسلامي گفت: وام 50 ميليوني مؤسسه مالي اعتباري مهر و بانك انصار در اين دفتر ثبت شده است به طوريكه متقاضي اين وام 50 ميليون توماني مي‌تواند با پرداخت حدود 10 تا 12 ميليون تومان اين وام را تهيه كند. وي ادامه داد: سود وام 50 ميليوني مؤسسه مالي اعتباري مهر 14 درصد و اقساط آن ماهانه يك ميليون و 900 هزار تومان است. وي با بيان اينكه در اين وام‌ها سند در رهن بانك و يا مؤسسه مالي اعتباري مي‌رود گفت: يكي ديگر از وام‌ها، وام 50 ميليوني بانك انصار است كه هزينه آن براي متقاضي 12.5 ميليون تومان است. وي ادامه داد: اقساط اين وام ماهانه يك ميليون تومان است كه البته براي تهيه اين وام ارزش ملك بايد بالاي 70 ميليون تومان باشد. *وام 30 ميليوني جوانان بانك مسكن حسن‌لو گفت: يكي ديگر از وام‌هايي كه اين روزها استقبال خوبي از سوي متقاضيان خريد از آن شده است وام جوانان بانك مسكن است. حوي افزود: وام 30 ميليون توماني جوانان حدود 8 ميليون تومان براي متقاضي هزينه دارد. سود اين وام 11 درصد بود و اقساط آن ماهانه 350 هزار تومان است. وام بانك‌هاي خصوصي به صورت مضاربه‌اي و بدون پرداخت قسط دهقان يكي از فعالان خريد و فروش وام در ميرداماد گفت: يكي از وام‌هاي مسكن كه در بازار خريد و فروش مي‌شود وام مضاربه‌اي برخي بانك‌هاي خصوصي به خصوصي بانك پارسيان است. وي ادامه داد: اين وام كه به 70درصد ارزش ملك تعلق مي‌گيرد بايد براي تهيه اين وام از بانك خصوصي، شخص گيرنده وام توجيه اقتصادي داشته و يا ثبت شركت كرده باشد كه بانك مزبور براي پرداخت وام توجيه شود. وي گفت: در اين نوع وام ديگر اقساط وجود ندارد بلكه متقاضي وام بايد مبلغ وام را 6 ماه بعد يا يك سال بعد يك جا به بانك برگرداند. به گفته وي، سود اين وام‌ها 23 تا 25 درصد است و چنانچه فرد خوش حساب باشد بانك 3 تا 5 سال ديگر تمديد مي‌كند. وي ادامه داد: هزينه تهيه اين وام براي متقاضي وام 8 تا 12 درصد به صورت كارمزد دريافت مي‌شود. *عدم استقبال از وام 20 ميليوني موضوع ديگري كه در بازار مسكن وجود دارد اين است كه اگر وام 20 ميليون توماني مسكن به بازار بيايد نيز متقاضيان چنداني را به چند دليل به سمت خود جلب نخواهد كرد چرا كه به گفته بسياري از فعالان خريد و فروش وام، مبلغ وام جديد تفاوت چنداني با وام 18 ميليون توماني ندارد و نمي تواند متقاضيان خريد مسكن را صاحب مسكن كند. در بازار غيررسمي وام‌مسكن، تسهيلات 18 ميليوني مي توان گفت كارآيي خود را از دست داده است و افرادي كه در اين حد نياز به وام دارند، خريد اوراق را در دستور كار قرار مي‌دهند. هر چند از ابتداي سال جاري متقاضيان وام مسكن به جاي سپرده گذاري در بانك يا خريد وام مسكن در بازار غيررسمي ‌به خريد اوراق مسكن از فرابورس و يا دفاتر مشاوران املاك روي آورده‌اند. هزينه وام 18 ميليوني مسكن نيز حدود دو ميليون و 300 هزار تومان است كه بايد ساير هزينه ها را نيز به اين مبلغ اضافه كرد.

منبع:
http://alef.ir


 

سكه چهار نرخي شد/ دلار در بازار نایاب شد

بازار سكه در تهران اين روزها با چهار نرخ متفاوت روبه‌روست؛ از يك سو نرخ‌هاي رسمي و بانكي است كه از همه پايين‌تر است و از سويي ديگر بازار با قيمت بالاتر. البته نرخ بانكي سكه نسبت به روز گذشته 20 هزار تومان افزايش نشان مي‌دهد كه خود يك ركورد محسوب مي‌شود. به گزارش خبرنگار اصناف خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) از سويي ديگر دو اتحاديه تهران و كشوري طلا و جواهرات هر يك قيمت‌هايي را به عنوان پايه براي معاملات سكه تعيين مي‌كنند كه تفاوت‌هاي با هم دارند و در مقابل آنچه در بازار خريد و فروش مي‌شود و مردم بايد مبلغ آن را پرداخت كنند، گران‌ترين عدد در بين چهار عدد اعلامي است. بانك: سكه 474 هزار تومان بانك نيز امروز سكه طرح جديد را با قيمت 474 هزار و 240 تومان، نيم سكه را با نرخ 237 هزار و 120 تومان و ربع سكه را با قيمت 133 هزار و 120 تومان عرضه مي‌كند. اتحاديه تهران: سكه 475 هزار تومان طبق نرخ‌هاي اعلام شده اتحاديه‌ طلا، جواهرات، نقره، سكه و صراف تهران نيز سكه طرح قديم 483 هزار تومان، سكه طرح جديد 475 هزار تومان، نيم سبكه 238 هزار تومان، ربع سكه 133 هزار تومان، سكه‌هاي گرمي 80 هزار تومان و هر گرم طلاي 18 عيار 48 هزار و 200 تومان است. اتحاديه كشوري: سكه 477 هزار تومان طبق قيمت‌هاي اعلامي اتحاديه‌ كشوري طلا، جواهرات، نقره، سكه و صراف سكه‌ طرح قديم 485 هزار تومان، سكه طرح جديد 477 هزار تومان، نيم سكه 238 هزار تومان، ربع سكه 132 هزار و 500 تومان و سكه‌هاي گرمي 77 هزار تومان عرضه مي‌شوند. هم‌چنين هر مثقال طلاي 17 عيار 210 هزار و 500 تومان، هر مثقال طلاي 18 عيار 223 هزار و 900، هر گرم طلاي 18 عيار 48 هزار و 600 تومان، هر اونس پلاتين هزار و 723 دلار و هر اونس نقره 37 دلار و 76 سنت فروخته مي‌شود. بازار آزاد: سكه 482 هزار تومان درحالي به نرخ‌هاي مرجع استفاده مي‌شود كه در بازار آزاد، سكه طرح قديم 485 هزار تومان، سكه طرح جديد 482 هزار تومان، نيم سكه 241 هزار تومان، ربع سكه 134 هزار تومان و سكه‌هاي گرمي 78 هزار تومان فروخته مي‌شوند. هم‌چنين هر گرم طلاي 18 عيار در بازار آزاد با نرخ 49 هزار تومان و هر دلار هزار و 186 تومان عرضه مي‌شود. در اين زمينه محمد كشتي‌آراي ـ رييس اتحاديه‌ كشوري طلا، جواهرات، نقره، سكه و صراف ـ مي‌گويد: تمام تحليل‌گران اقتصادي روند طلا را صعودي مي‌دانند و انتظار مي‌رود شوكي كه به اقتصاد دنيا وارد شده است در روزهاي بعد خود را نشان دهد. به گفته‌ يكي از فعالان بازار در اين روزها طلا و سبكه به ميزان كمتر خريد و فروش مي‌شود و بازار بلاتكليف است. دلار آزاد 1200 تومان اما امروز تفاوت نرخ بازار آزاد و رسمي دلار به 150 تومان يعني بيشترين حد خود در چند ماه گذشته رسيد. در حالي كه بانك مركزي امروز نرخ رسمي دلار را نسبت به ديروز كاهش داده و 1055 تومان تعيين كرده اما دلار در بازار آزاد صرافان اين ارز با رقم 1195 تا 1200 تومان معامله مي‌شود. يورو نيز كه از سوي بانك مركزي 1514 تومان قيمت‌گذاري شده، در بازار آزاد 1695 تومان خريداري و 1708 تا 1715 تومان فروخته مي‌شود. پوند انگليس نيز كه به طور رسمي 1718 تومان قيمت‌گذاري شده است در بازار آزاد 1940 تا 1950 تومان به فروش مي‌رسد.   رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر افزایش قیمت جهانی طلا و عدم تعادل بین عرضه و تقاضای دلار در بازار را دو دلیل عمده افزایش قیمت سکه و طلا در بازار داخلی اعلام کرد و گفت: محدودیت عرضه دلار بانک مرکزی به بازار قیمتها را افزایش داد. محمد کشتی آرای در گفتگو با مهر دو دلیل عمده برای افزایش قیمت سکه و طلا در بازار داخلی اعلام کرد و گفت: اولین عامل افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی و دومین عامل افزایش قیمت دلار در بازار داخلی است. رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با بیان اینکه قیمت دلار در بازار به دلیل محدودیت عرضه بانک مرکزی و عدم عرضه دلار به بازار توسط این بانک افزایش یافته است، تصریح کرد: بر این اساس هم اکنون قیمت دلار در بازار به بیش از 1190 تومان رسیده است. وی با تاکید بر اینکه البته وضعیت عرضه و تقاضا در بازار سکه و طلای داخلی متعادل است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد، افزود: در عین حال قیمت جهانی طلا همچنان در حال افزایش است و همین امر باعث افزایش قیمت سکه طرح جدید در بازار داخلی به میزان 6 هزار تومان در روز جاری شده است. کشتی آرای از افزایش قیمت انواع سکه در بازار داخلی از صبح امروز تاکنون خبرداد و افزود: با این وجود قیمتهای فعلی بازار حباب نیست، به عبارت دیگر با توجه به قیمت دلار در بازار به میزان بیش از 1190 تومان و قیمت جهانی طلا، نرخ سکه ها و طلا در بازار داخلی منطقی است. وی تاکید کرد: در حال حاضر میزان تقاضای دلار در بازار به میزان عرضه آن توسط بانک مرکزی نیست و همین امر باعث افزایش قیمت دلار شده است.

منبع:
http://alef.ir


 

چيت‌سازي ري به تاريخ پيوست

تخريب يكي از قديمي‌ترين كارخانه‌هاي چيت‌سازي ايران آغاز شده و با حضور يك شركت خارجي ساخت بزرگترين فروشگاه زنجيره‌اي در جنوب تهران كليد خورد. به گزارش ايسنا، حدود پنج سال پيش شهردار وقت منطقه 16 تهران از بازخريد كليه كارگران يكي از بزرگترين كارخانه‌هاي چيت‌سازي ايران خبر داد و اعلام كرد كه کارخانه چيت‌سازي ري در جنوب تهران به مجتمع فرهنگي تجاري تبديل مي‌شود. بر اساس اين گزارش اين کارخانه که 11 هکتار وسعت دارد، قرار بود هفت هکتار آن توسط شهرداري به مجتمع فرهنگي و تفريحي و چهار هکتار ديگر نيز توسط بخش خصوصي به مجتمع تجاري تبديل شود ‌كه به تازگي تخريب اين كارخانه براي ساخت يك فروشگاه زنجيره‌اي آغاز شده است. در همين زمينه جمشيد بصيري تهراني - عضو هيات مديره انجمن صنايع نساجي ايران، در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا با اشاره به اين‌كه كارخانه چيت‌سازي ري زماني بزرگترين كارخانه كشور در حوزه فعاليت خود بود، گفت: اين كارخانه بعد از پيروزي انقلاب دچار تغييرات مديريتي زياد شده و به مرور زيان‌ده شد و بنياد مستضعفان مديريت آن را بر عهده گرفت كه بعدا كارگران كارخانه نيز بازخريد شدند. او با بيان اين‌كه اين كارخانه يك بار به دو نفر بنا فروخته شد، اما مجددا بنياد مديريت آن‌را بر عهده گرفت، افزود: چيت‌سازي ري در دهه 1340 شمسي تاسيس شد و توليد آن به روزي 175 هزار متر نيز رسيد. اين كارخانه در حوزه‌هاي ريسندگي، بافندگي، چاپ و رنگرزي فعاليت مي‌كرد. به گفته بصيري، چيت‌سازي ري زماني شش هزار نفر كارگر داشت، اما امروزه چيزي از آن باقي نمانده و قرار است به جاي كارخانه يك واحد تجاري احداث شود.

منبع:
http://alef.ir


 

سرنخ‌هایی تازه در رابطه با ترور شهید رضایی نژاد

 مصلحی گفت: براساس سرنخ هایی که تا کنون به دست آمده هنوز به این نتیجه نرسیدیم که عوامل خارجی در این پرونده دست داشته اند. به گزارش برنا، حجت الاسلام مصلحی وزیر اطلاعات صبح امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با آخرین اطلاعات پرونده ترور شهید رضایی نژاد گفت: ما به سرنخ هایی دسترسی پیدا کردیم و امیدوایم این سرنخ ها به نتیجه مطلوب برسد. وی در رابطه با ارتباط سرویس های اطلاعاتی خارجی به ویژه رژیم صهیونیستی در این پرونده گفت: براساس سرنخ هایی که تا کنون به دست آمده هنوز به این نتیجه نرسیدیم که عوامل خارجی در این پرونده دست داشته اند اگر این ترور از سوی عوامل خارجی صورت گرفته باشد خودشان اعلام می کنند با این وجود تحقیقات وزارت اطلاعات در این زمینه ادامه دارد. وزیر اطلاعات در رابطه با آخرین وضعیت گروهک پژاک گفت: با اقدامات خوب و پسندیده سپاه پاسداران موفقیت های خوبی در جهت فروپاشی این گروهک به دست آمده است. وضعیت پژاک در حال حاضر در آستانه اضمحلال و فروپاشی است. مصلحی در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با نفوذ سرویس های اطلاعاتی در شبکه های اجتماعی گفت: سرویس های اطلاعاتی به وسیله ایجاد شبکه های اجتماعی قائله هایی را به راه انداخته اند که در آن جاسوس هایی می پرورانند که با اقدامات صورت گرفته ضربه هایی به این سرویس ها وارد شده است و این عوامل اجیر شده در شبکه های اجتماعی شناسایی شده و نوع حرکاتشان شناسایی شده است. وزیر اطلاعات در رابطه با اعتراضات مردمی و سرکوب های نیروهای امنیتی انگلیس گفت: زمانی که کشور مدعی حقوق بشر به آسانی حقوق مردم را لگدمال می کنند شاهد چنین تصاویری هستیم؛ این اقدامات چهره واقعی مدعیان حقوق بشر و آزادی را برملا کرد.

منبع:
http://alef.ir


 

اعلام جزئياتي بيشتر از تجاوز در خميني‌شهر

بر اساس آخرين آمار، متداول‌ترين نوع خشونت عليه زنان در جهان خشونت جنسي است كه اثرات آن گسترده‌تر از ساير موارد خشونت است. اخيرا جنايات تلخ تجاوز به زنان در چند مورد بازتاب گسترد‌هاي در رسانه‌هاي كشور داشت، يكي از اين موارد تجاوز گروهي به زنان حاضر در يك مهماني در يكي از باغات شهرستان خميني‌شهر اصفهان بود که اکنون دو روز است پرونده آن در دادگاه كيفري استان اصفهان در حال رسيدگي است. با وجود تمام حساسيت‌هايي که پس از حادثه خميني‌شهر در جامعه ايجاد شد متاسفانه باز هم شاهد وقوع حوادثي از اين دست بوديم، اما واقعا مشكل كجاست و را‌ه‌ حل چيست؟ به گزارش ايسنا، بروز اتفاقاتي اين چنين در دنيا چندان تازگي ندارد اما در جامعه ايراني اين رفتار‌ها که موجب هتک حرمت افراد ‌مي‌شود پيش از اين چندان معمول نبوده است. آنچه كه امروز حساسيت‌ها را در اين زمينه افزايش داده بروز اين جنايات با پراكندگي جغرافيايي بيشتر و انجام فعل تجاوز به صورت گروهي است. «حسن رحيمي» ـ معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري كل استان اصفهان و «محمدرضا ايرواني» ـ استاد جامعه‌شناسي دانشگاه آزاد اسلامي واحد خميني شهر ـ با حضور در دفتر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در اصفهان، علاوه بر ارايه جزييات بيشتري از حادثه تلخ خميني شهر به بررسي، بازتاب رواني و اجتماعي وقوع چنين اتفاقاتي ناگوار و خصوصا تجزيه و تحليل جامعه‌شناختي موضوع تجاوز گروهي در خميني شهر اصفهان پرداختند. جزئيات بيشتري از جنايت خميني شهر حسن رحيمي در تشريح چگونگي وقوع حادثه خميني‌شهر گفت: در يکي از شب‌هاي خردادماه 14 نفر از شهروندان اصفهاني شامل 8 مرد و 6 زن شامل دو زوج، چهار خواهر و برادر با تعدادي از دوستان خود که يکي از آنها جزو اقليت‌هاي مذهبي است به مناسبت روز زن در يكي از باغ‌هاي اطراف خميني‌شهر اصفهان ميهماني برگزار كرده بودند كه تا پاسي از شب ادامه داشت و اين مهماني توسط باغبان باغ مربوطه به افراد حاضر در باغ مجاور كه همگي داراي سابقه كيفري بودند، اطلاع رساني شد. اين افراد نيز با اطلاع دادن به ديگر دوستان خود كه آنها نيز از مجرمان سابقه‌دار بودند از برگزاري مهماني در باغ مطلع شدند. رحيمي اظهار کرد: متجاوزان با توجه به شرايط خاص مكاني و زماني محل، وارد باغ شده و با تهديد مردان حاضر در مهماني، آنها را در ساختمان مسکوني باغ حبس کردند و زنان را به محلي ديگر انتقال دادند و در نهايت به زنان تجاوز کردند. وي تعداد افراد متجاوز در حادثه خميني‌شهر را 16 نفر اعلام کرد و افزود: پرونده باغبان باغ محل حادثه به عنوان معاون در جرايم حاشيه‌اي و 15 متجاوز ديگر به عنوان مجرمان اصلي در حال پيگيري است. 9 نفر از 16 متهم خميني شهر دستگير شد‌ه‌اند معاون دادگستري اصفهان در خصوص ميانگين سني افراد متجاوز در اين حادثه اظهار كرد: ميانگين سني اين افراد 24 سال است و تاکنون چهار نفر در چهارم خردادماه، يک نفر در دوم تيرماه در مبارکه، يک نفر در پنجم تير ماه در اهواز و سه نفر در 26 تير ماه در زاهدان دستگير شده‌اند كه پرونده آنها در دادگاه کيفري استان در حال رسيدگي است. رحيمي با بيان اينكه پرونده تجاوز به عنف جنبه جنايي دارد، خاطرنشان كرد: حوزه قضايي خميني‌شهر پس از انجام تحقيقات مقدماتي در تاريخ يکم تيرماه نسبت به موضوع تجاوز به عنف، قرار عدم صلاحيت نسبت به دادگاه کيفري استان صادر کرد زيرا بر اساس قانون در موارد منکراتي تحقيقات از ابتدا توسط دادگاه کيفري استان انجام مي‌شود ولي دراين حادثه، جرايم حاشيه‌اي همچون آدم‌ربايي، توقيف غير قانوني، سرقت مقرون به آزار و ايراد ضرب نيز اتفاق افتاده است که امکان انجام تحقيقات مقدماتي براي حوزه قضايي خميني‌شهر وجود داشته است. تحليل جامعه‌شناختي موضوع تجاوز به عنف هم‌چنين استاد جامعه‌شناسي دانشگاه آزاد اسلامي واحد خميني‌شهر نيز در خصوص چرايي وقوع چنين جرايمي در جامعه ايراني تصريح كرد: در جوامع صنعتي و پيشرفته نيز خشونت عليه زنان وجود دارد ولي شدت آن مانند كشورهاي جهان سوم نيست. با اين حال زنان در اين جوامع نيز شهروند درجه دوم محسوب مي‌شوند. ايرواني اظهار كرد: اگرچه زنان در برخي از جوامع از حقوق اجتماعي و سياسي نسبتا خوبي برخوردار هستند اما با وقوع چنين حوادثي بازتاب‌هاي اجتماعي براي زنان سنگين‌تر و بيشتر است که در كشورهاي اسلامي چرايي اين گونه حوادث به چهارچوب‌هاي هنجاري، نگرشي، فرهنگي و ... برمي‌گردد و در جامعه ايران نيز به خاطر مسائل سنتي، ديني و عقايد مردم بايد ميان زن و مرد حريم‌هاي خصوصي حفظ شود که تركيب اين عوامل با يکديگر موجب ايجاد فرهنگي خاص در كشور شده است که نبايد نام افراد مجني عليهم افشا شود زيرا زندگي آنان به شدت تحت تاثير قرار مي‌گيرد. اين جامعه‌شناس يادآور شد: در كشورهاي مختلف نه تنها زنان شروع‌كننده جرم تجاوز نيستند بلكه در اين خصوص نياز به يك پشتوانه عاطفي دارند که اگرچه از نظر حقوقي، محكوميت متعلق به مردان متجاوز است ولي از نظر اجتماعي زنان در جامعه فدا مي‌شوند. ايرواني با بيان اينکه مسئولان كشور بايد از زناني كه ناخواسته مورد تعدي و تجاوز قرار گرفته‌اند حمايت هاي لازم را انجام دهند، افزود: تنها زنان مجرد جامعه نيستند كه مورد تجاوز قرار مي‌گيرند. حتي گاهي زنان متاهل، سرپرست خانوار و ... نيز مورد آزار و اذيت قرار مي‌گيرند که پس از آن جامعه به گونه‌اي ديگر به آنها نگاه مي‌كند؛ لذا لازم است به افراد جامعه براي برخورد با افراد مجني عليه خدمات مشاوره‌اي و آموزشي ارايه شود.

منبع:
http://alef.ir


 

امیر قطر به ایران می آید

امیر قطر در پاسخ به سفر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران به دوحه در رمضان سال گذشته به زودی عازم تهران می شود. به گزارش مهر، شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر در پاسخ به سفر محمود احمدی نژاد به قطر که در رمضان سال 89 انجام شد، قرار است سفری به تهران داشته باشد. امیر قطر در این سفر علاوه بر دیدار با احمدی نژاد با مقامات ارشد و بلند پایه ایران دیدار و رایزنی خواهد کرد. هیئتی بلند پایه امیر قطر را در سفر به تهران همراهی می کنند. زمان دقیق این سفر مشخص نشده اما احتمالا سفر هفته آینده صورت بگیرد. محمود احمدی نژاد نیمه شهریور سال گذشته در سفری چند ساعته به قطر که درچارچوب دیپلماسی رمضانی صورت گرفت با امیر و برخی مقامات قطر دیدار و گفتگو کرده بود.

منبع:
http://alef.ir


 

نرخ دلار آزاد به 1195 تومان رسید

با افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی و نوسان لحظه ای آن، قیمت طلا و انواع سکه در بازار داخلی افزایش یافت، نرخ دلار هم با روندی صعودی در بازار آزاد به 1195 تومان رسید. به گزارش مهر بانک مرکزی امروز چهارشنبه قیمت هر دلار بانکی را با کاهش اندکی 1056 تومان تعیین کرد، نرخ دلار در بازار آزاد هم روندی افزایشی را در پیش گرفت و از 1178 تومان دیروز با 17 تمان افزایش به 1195 تومان رسید. با وجود کاهش نرخ دلار توسط بانک مرکزی در روز جاری، نرخ دلار در بازار آزاد افزایش چشمگیری یافته است، همچنین با توجه به این روند هم اکنون اختلاف قیمت دلار آزاد و دولتی به 139 تومان افزایش یافته است. بانک مرکزی امروز قیمت یورو را افزایش داد ونرخ آن را از 1504 تومان دیروز به 1515 تومان بالا برد، در عین حال نرخ یورو در بازار آزاد هم از 1670 تومان دیروز به 1710 تومان افزایش یافته است. بانک مرکزی امروز قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید را برای عرضه در شعب بانکی با احتساب مالیات بر ارزش افزوده 474 هزار و 240 تومان، نیم سکه را 237 هزار و 120 تومان و ربع سکه را 133 هزار و 120 تومان اعلام کرد. دیروز این قیمتها به ترتیب 454 هزار و 480 تومان، 226 هزار و 720 تومان و 124 هزار و 800 تومان بودند، براین اساس قیمت انواع سکه بانکی در روز جاری نسبت به دیروز افزایش یافته است. قیمت سکه در بازار آزاد هم با افزایش مواجه شد، به نحویکه قیمت سکه طرح قدیم 485 هزار تومان، طرح جدید 482 هزار تومان، نیم سکه 241 هزار تومان، ربع سکه 134 هزار تومان و سکه گرمی هم 77 هزار تومان اعلام شد. این نرخها دیروز به ترتیب 495 هزار تومان، 479 هزار تومان، 239 هزار تومان، 134 هزار تومان و 78 هزار تومان بودند. نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی با روندی افزایشی در روز جاری هم اکنون به 1764دلار و هر گرم طلای زرد 18 عیار هم در بازار داخلی 49 هزار و 400 تومان است.

منبع:
http://alef.ir


 

یکی هشت‌اش گروی نه‌اش است، یکی ...

جمله‌هایی هستند که در حافظه تاریخی یک ملت، همواره به یاد می‌مانند. یکی از این جمله‌ها شعار طلایی محمود احمدی‌نژاد در انتخابات سال 84 بود: «پول نفت را سر سفره مردم خواهم آورد.» آن‌روزها عده‌ای به این وعده دل بستند؛ برخی در تحقق آن تردید داشتند و بسیاری اصلاً باور نکردند. اما حقیقت این است که این شعار محقق شد؛ نفت سر سفره‌ها آمد؛ فراوان هم آمد؛ اما نه تمام سفره‌ها.


منبع:
http://www.fararu.com


 

خانه‌های "پروین اعتصامی" و "دایی جان ناپلئون" در چه وضعیتی هستند؟

خانه پدری پروین اعتصامی واقع در بافت تاریخی عودلاجان تهران و همچنین خانه‌ "اتحادیه" معروف به "دایی جان ناپلئون" در خیابان لاله‌زار از فهرست آثار ملی خارج شده‌اند و احتمال تخریب آن‌ها وجود دارد.


منبع:
http://www.aftabnews.ir


 

دردسر علی مطهری برای علی مطهری!

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در چند روز گذشته برخی رسانه سخنان نماینده مردم شبستر مبنی بر اینکه در مجلس نهم تعداد وکیل‌دوله‌ها افزایش می‌یابد را به خاطر تشابه اسمی به نام بنده منتشر کرده‌اند در حالیکه من اخیراً مصاحبه‌ای با خبرگزاری مهر نداشته‌ام.


منبع:
http://www.aftabnews.ir


 

نقدی بر «اینجا بدون من»؛ این یک فیلم هست و نیست!

در واقع وقتی مخاطب در صندلی‌های سرخ سالن سینما فرو می‌رود- درست مثل فرو رفتن در صندلی اتوبوس، هواپیما و ...- تا مثلا «اینجا بدون من» را تماشا کند، به دنیای سفر می‌کند که خودش در آن وجود ندارد، چنین تجربه‌ای به شکلی ممتد اتفاق نمی‌افتد و بسته به ریتم و روایت با امتداد و انقطاع همراه است و همین حالت قبض و بسطی به وجود می‌آورد که خوشایند است: این یک فیلم هست و یک فیلم نیست!


منبع:
http://www.fararu.com


 

سید محمد خاتمی: اصرار داریم جمهوری اسلامی با تمام ابعادش پیاده شود

سید محمد خاتمی در دیدار با اعضای انجمن اسلامی جامعه پزشکی و انجمن اسلامی مدرسان دانشگاه‌ها تأکید کرد: "حالا هم باید اصرار کنیم که جمهوری اسلامی با تمام ابعادش پیاده شود نه اینکه از بعضی جهات تظاهرات و ظاهر‌سازی بشود و از بعضی جهات بسیاری از مسائل اساسی نادیده انگاشته و حتی ضد‌ارزش‌ها ارزش قلمداد شوند.


منبع:
http://www.aftabnews.ir


 

حداد عادل: رئیس صدا و سیما نمی‌شوم

دفتر غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی شایعه انتخاب وی به عنون رئیس سازمان صدا و سیما را تکذیب کرد.


منبع:
http://www.fararu.com


 

«ژيلا صادقی» قلابی دستگير شد

مردی كه در فضاي اينترنت، خود را «ژيلا صادقی» يكی از مجريان تلويزيون معرفی می‌كرد دستگير شد.


منبع:
http://www.aftabnews.ir


 

پيش‌بينی دقیق رهبرانقلاب درباره بيداری در قلب اروپا

رهبر معظم انقلاب ارديبهشت‌ماه سال جاري در ديدار هزاران نفر از معلمان سراسر كشور با اشاره به وقوع بيداري‌هاي اسلامي در كشورهاي منطقه، پيش‌بيني كردند كه اين بيداري‌ها به زودي تا قلب اروپا پيش خواهد رفت. به گزارش فارس، حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي 14 ارديبهشت سال جاري در ديدار هزاران نفر از معلمان سراسر كشور پيش بيني كرده بودند: فقط اين نيست كه در كشورهاي شمال آفريقا و منطقه‌ي غرب آسيا كه امروز ما در آنجا قرار داريم، حركات بيداري‌اي به وجود آمده باشد؛ اين حركت بيداري تا قلب اروپا خواهد رفت. هر چند اين پيش‌بيني رهبر معظم انقلاب اسلامي در آن روزها براي برخي از افرادي كه خود را صاحب‌نظر در مسائل سياسي و سياست‌خارجي مي‌دانستند، قابل باور نبود، اما گذشت زمان بر اين پيش‌بيني رهبر فرزانه انقلاب مهر صحت زد. چند روز پس از اين سخنان مقام معظم رهبري، حركت‌هاي اعتراضي در شهرهاي مختلف اسپانيا آغاز شد و چندي پس از آن نيز اين مردم يونان بودند كه به سياست‌هاي دولتمردان خود به شدت اعتراض كرده و به خيابان‌ها آمدند. طي روزهاي اخير نيز چند شهر انگليس شاهد حضور جوانان و اقشار مختلف مردم اين كشور در خيابان‌هاست؛ مردمي كه به شدت به سياست‌هاي دولتمردان خود معترض‌اند، اما پاسخ پليس به اين مردم معترض، گلوله‌‌هايي است كه به سمت آنان شليك مي‌شود. به گزارش فارس، امام خميني (ره) بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي نيز در سال 67 در نامه‌اي به گورباچف آخرين رئيس‌جمهور اتحاد جماهير شوروي، فروپاشي كمونيسم را پيش‌بيني كرده و نصايحي را خطاب به گورباچف فرموده بودند. در آن هنگام نيز اين پيش‌بيني امام خميني(ره) با بي‌اعتنايي بسياري از سياسيون و شخص گورباچف روبرو شد تا زماني كه اين سخنان ايشان تحقق يافت و به زباله‌دان تاريخ سپرده شدن كمونيسم، همه را متعجب كرد. بر اساس اين گزارش، آنچه در ذيل مي‌آيد، متن فرمايشات رهبر معظم انقلاب اسلامي در جمع هزاران نفر از معلمان سراسر كشور در تاريخ 14 ارديبهشت 1390 است كه در آن پيشروي موج بيداري به قلب اروپا پيش‌بيني شده بود: "فقط اين نيست كه در كشورهاي شمال آفريقا و منطقه‌ي غرب آسيا كه امروز ما در آنجا قرار داريم، حركات بيداري‌اي به وجود آمده باشد؛ اين حركت بيداري تا قلب اروپا خواهد رفت. آن روزي پيش خواهد آمد كه همين ملتهاي اروپائي عليه سياستمداران و زمامداران و قدرتمنداني كه آنها را يكسره تسليم سياستهاي فرهنگي و اقتصادي آمريكا و صهيونيسم كردند، قيام خواهند كرد. اين بيداري، حتمي است. حركت ملت ايران، امتداد و عمقش اينهاست؛ حركت عظيمي است. "

منبع:
http://alef.ir


 

ركورد شكني قيمت سكه؛ تمام 474 هزار تومان

به دنبال افزايش قيمت جهاني طلا امروز بانك مركزي نرخ فروش سكه‌هاي رسمي را افزايش داد به نحوي كه سكه تمام بهار در بانك ملي 474 هزار و 240 تومان به فروش مي‌رسد. به گزارش فارس  نرخ جهاني فروش هر اونس طلا در بازارهاي جهاني هم‌اكنون 1751.25 دلار اعلام شده است. بانك مركزي امروز سكه يك بهار آزادي را با قيمت نهايي 474 هزار و 240 تومان براي توزيع در شعب منتخب بانك ملي قيمت‌گذاري كرده كه نرخ پايه اين قطع سكه 456 هزار تومان و ارزش افزوده آن 18 هزار و 240 تومان تعيين شده است. نيم سكه با نرخ پايه 228 هزار تومان و ماليات برارزش افزوده 9 هزار و 120 توماني با قيمت نهايي 237 هزار و 120 تومان در بانك ملي فروخته مي‌شود. ربع سكه نيز امروز درحالي با قيمت 133 هزار و 120 تومان به فروش مي‌رسد كه نرخ پايه آن 128 هزار تومان بوده و 5 هزار و 120 تومان ماليات برارزش افزوده اين قطع سكه تعيين شده است. براساس اين گزارش روز گذشته بانك مركزي نرخ سكه يك بهار آزادي در شعب عرضه كننده سكه را 454 هزار و 480 تومان، نيم سكه را با قيمت نهايي 226 هزار و 720 تومان و ربع سكه را با قيمت نهايي 124 هزار و 800 تومان نرخ‌گذاري كرده بود. هم‌اكنون در صرافي‌ها سكه طرح قديم با قيمت 485 هزار تومان، طرح جديد 478 هزار تومان، نيم سكه 239 هزار تومان، ربع سكه 133 هزار تومان و سكه گرمي 77 هزار تومان نرخ‌گذاري شده و فروخته مي‌شود. عصر ديروز نرخ سكه يك بهار در بازار آزاد به قيمت 482 هزار تومان رسيده بود. هر گرم طلاي 18 عيار در بازار داخلي امروز تهران 48 هزار و 570 تومان مبادله مي‌شود.

منبع:
http://alef.ir


 

لندن آرام شد،آشوب‌ در دیگر شهرها

در حالي كه لندن شب گذشته را در آرامش نسبي به سر ‌برد، منچستر و برخي ديگر از شهرها در شمال انگليس شاهد تظاهرات‌ گسترده مردم بود. به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري فرانسه، سه‌شنبه شب حدود ‌١٦ هزار تن از نيروهاي پليس در خيابان‌هاي لندن براي جلوگيري از بروز خشونت مستقر شده بودند. در منچستر كه سومين شهر بزرگ انگليس به شمار مي‌آيد، جوانان تظاهركننده، شيشه‌هاي مغازه‌ها را شكستند و به غارتگري پرداختند. وخامت اوضاع در منچستر به حدي بود كه خبرنگاران و عكاسان از صحنه گريختند. پليس تظاهرات شب گذشته را شديدترين خشونت در ‌٣٠‌سال گذشته در منچستر خواند. در نقاط ديگر انگليس نيز شورشيان ساختمان‌هاي دولتي و غيردولتي را به آتش كشيدند. شهرهاي منچستر، سالفورد، ولورهامپتون، ناتينگهام، لستر، بيرمنگام شاهد ناآرامي‌هاي پراکنده بوده و تعدادي از مغازه هاي مردم توسط مهاجمان به آتش کشيده شده يا غارت شد. يك پاسگاه پليس در نزديكي ناتينگهام نيز به آتش كشيده شد. با اين حال گزارشي در خصوص تلفات اين حمله دريافت نشده است. غارتگران همچنين مغازه‌ها در شهر بيرمنگام را مورد حمله قرار داده و به سرقت از اين مغازه‌ها پرداختند. ‌٢٠٠ تن از اين شورشيان‌ در ليورپول واقع در شمال انگليس به درگيري با پليس و پرتاب بمب‌هاي آتش‌زا پرداختند. اما لندن شاهد شبي آرام و نسبتا كم‌ خشونت بود. نيروهاي پليس كه تعدادشان از ‌٦ هزار به ‌١٦ هزار افزايش يافته بود، شاهد درگيري چنداني در پايتخت انگليس نبودند. ديويد كامرون، نخست‌وزير انگليس اعلام كرد كه دولت اين كشور هر اقدامي را كه لازم باشد براي بازگرداندن نظم به خيابان‌ها انجام مي‌دهد. مغازه‌ها در بسياري از بخش‌هاي لندن زودتر از هميشه تعطيل شدند. صدها تن از جواناني كه چهره خود را پوشانده بودند در شهر منچستر واقع در شمال غرب اين كشور به آشوب‌گري ‌پرداخته و پليس را وادار به عقب‌نشيني كردند. مركز خريد آرندال در منچستر هدف حملات شورشيان قرار گرفت و بسياري از مغازه‌ها دچار خسارت شدند. غارتگران يك فروشگاه بزرگ وسايل الكترونيكي را نيز مورد هدف قرار دادند و در عين حال نيروهاي پليس از انجام اقدام‌هاي لازم براي ممانعت از بروز جرم بازماندند. گري شوان، يكي از فرماندهان پليس منچستر كه از سال ‌١٩٨١ در اين شهر مشغول خدمت بوده گفت: من تاكنون شاهد چنين خشونت گسترده‌اي در منچستر نبوده‌ام. شهر بيرمنگام نيز شاهد درگيري‌ها ميان نيروهاي پليس و شورشيان بود. پليس ميرلندز نيز اعلام كرد در حال انجام بررسي‌هاي لازم در خصوص گزارش‌ها درباره درگيري‌هاي مسلحانه در اين منطقه است. بالغ بر ‌١٠٩ تن در ميرلندز در درگيري‌هاي روز سه‌شنبه دستگير شدند. به رغم ناآرامي‌ها، مسئولان مسابقات كريكت و نيز مقام‌هاي پليس اعلام كردند: مسابقه كريكت هند و انگليس كه قرار است امروز (چهارشنبه) برگزار شود، مطابق برنامه‌ قبلي برگزار خواهد شد. شهر اِنفيلد نيز شاهد تظاهرات‌هايي شبانه در سطح شهر بود. خبرگزاري فرانسه اعلام كرد: حدود ‌١٥٠ مرد نيمه‌شب در خيابان‌هاي اين شهر حركت كرده و شعار "انگليس! انگليس! انگليس!" سر مي‌دادند. خشونت‌هاي اخير در انگليس پرسش‌هايي را در رابطه با اوضاع امنيتي اين كشور در آستانه بازي‌هاي المپيك لندن به وجود آورده است. مسئولين بيمه انگليس همچنين اعلام كردند: طي درگيري‌هاي سه شب گذشته در لندن و ساير شهرها خساراتي كه به شركت‌هاي بيمه وارد شده بالغ بر دهها ميليون پوند است. خبرگزاري رويترز همچنين گزارش داد: نيك استارلينگ، يكي از مقام‌هاي اداره بيمه ABI در بيانيه‌اي اعلام كرد: محاسبه آمار دقيق خسارت‌ها طي درگيري‌هاي سه شب گذشته در حال حاضر ممكن نيست، اما شركت‌هاي بيمه‌ در حال انجام اقدامات لازم براي رسيدگي به اين خسارات در شهرهاي مختلف و محاسبه ميزان و رقم خسارت‌ها هستند. تحليل‌گران مي‌گويند: ميزان مبلغي كه براي تعمير خسارت‌هاي واردشده به شهرهاي مختلف انگليس طي درگيري‌هاي روزهاي اخير لازم است، از مرز ‌٩٠٠ ميليون پوند معادل ‌٤٧/١ ميليارد دلار گذشته است. استوارت وايت، يك تحليلگر و حقوقدان انگليسي مي‌گويد: فرض ما بر اين است كه پليس مسئول حفظ نظم و برقراري قانون است و چناچه از وظيفه خود بازماند بايد خسارت‌هاي مربوطه را پرداخت كند.

منبع:
http://alef.ir


 

آیت الله تهرانی: تقدم دیگران بر خود در دعا

حضرت آیت الله مجتبی تهرانی با اشاره به اینکه دعا برای غیر، نشانه کمال و فضیلت است،‌ ضرورت تقدم دیگران بر خود را در بیان حاجات مورد تأکید قرار داد. مروری بر مباحث گذشته گفته شد که ماه مبارک رمضان، ماه تلاوت کلام الهی است که از مصدر وحی نازل شده است و هم‎چنین ماه دعا است، یعنی راز و نیاز و سخن گفتن عبد با ربّ و مطرح کردن احتیاجاتش، چه دعای مأثور و چه دعای غیر مأثور باشد. از افضل اعمال این ماه تلاوت قرآن و دعا کردن است. بحث ما نسبت به روش دعا در دعای مأثور و هم‎چنین در آیات شریفه قرآن بود. جلسه گذشته به اینجا رسیدم که انسان باید در دعاها و تقاضاهایش از خداوند آنچه را که برای خود می‎خواهد، همان را برای برادران ایمانی‎اش هم بخواهد. این مسئله در آیات قرآن خیلی روشن بود: «رَبَّنَا اغْفِرْ لی‏ وَ لِوالِدَیَّ وَ لِلْمُؤْمِنین».(سوره ابراهیم، آیه 41) این یک روش دعا است که همان چیزی که انسان برای خودش می‎خواهد، برای دیگران هم بخواهد. جلسه گذشته روایاتی را هم در ارتباط با دعاهای پیغمبر اکرم نسبت به خودشان و امیرالمؤمنین(ع) مطرح کردم. دعا برای غیر، نشانه کمال و فضیلت حالا می‎خواهم به‏طور کلی به بحثی اشاره کنم که در دعا کردن برای دیگران مطرح است. ما در باب ایمان و مؤمن مطلبی داریم که جزء معارف اساسی ما است. آنجا می‏گوییم مؤمن آن‎گاه به کمال ایمان می‎رسد که آنچه را که برای خود می‎خواهد، برای برادرهای ایمانی‎اش هم بخواهد. بعضی روایات این مطلب را به عنوان کمال ایمان و بعضی دیگر به عنوان افضل ایمان مطرح می‎کنند. در آینده اشاره می‎کنم که منشأ این مسئله چیست. دو روایت مطرح می‎کنم که هر دو از پیغمبر اکرم است. در روایت اول دارد که حضرت فرمودند: «لَا یَسْتَکْمِلُ الْمَرْءُ الْإِیمَانَ حَتَّى یُحِبَّ لِأَخِیهِ مَا یُحِبُّ لِنَفْسِک‌»(بحارالأنوار، ج69، ص257) بنده به کمال ایمانی نمی‎رسد و به آن دست پیدا نمی‎کند، مگر اینکه به چنین حالت روحی برسد که آنچه را که برای خود می‎خواهد، برای برادر مؤمنش هم دوست بدارد. هر چه برای خود می‎خواهد برای او هم بخواهد، آنچه که برای خودش دوست دارد، برای او هم بخواهد. این یک روایت که تعبیر «استکمال ایمان» را مطرح می‏فرماید. حضرت در روایت دوم می‏فرماید: «أفضل الإیمان أن تحبّ لله و تبغض لله و تعمل لسانک فی ذکر الله عزّوجلّ»؛ با فضیلت‎ترین ایمان این است که انسان حب و بغضش بر محور خدا باشد و همیشه بر زبانش ذکر الهی را جاری کند. «و أن تحبّ للنّاس ما تحبّ لنفسک»؛ و آنچه را که برای خود می‎خواهد، برای برادر مؤمنش هم بخواهد. تا اینجا با آن روایت اول مشترک بود، اما در ادامه دارد: «و تکره لهم ما تکره لنفسک». و آنچه را که برای خود مکروه می‎دارد، برای دیگران هم مکروه بدارد. اصلاً در باب ایمان، این موضوع یکی از اساسی‎ترین مباحث معرفتی ما است که مؤمن آنچه را که از خوبی‎ها برای خود می‎خواهد، برای برادران ایمانی‎اش هم بخواهد و آنچه را که از بدی‎ها و شرور برای خود نمی‎خواهد، برای دیگران هم نخواهد. این مسئله هم در مورد جلب منفعت و هم در مورد دفع ضرر مطرح است. بینش مادی، عامل کوتاهی در دعا برای غیر در دعا و خواستن و تقاضا است که معلوم می‎شود انسان در چه پایه‎ای از درجه ایمانی قرار گرفته است. آیا در آن اموری که از خدا برای خودش می‎خواهد، بین خود و دیگری فرق می‎گذارد یا فرق نمی‎گذارد؟ من تقریباً بحث را ریشه‎ای کردم. اصلاً دعا یکی از مصادیق خیلی بارز و روشن این روایات است. چون در این روایات تقاضا مطرح است؛ یا تقاضای جلب منفعت است و یا تقاضای دفع ضرر است. در اینجا این بحث مطرح است که ـ‏نعوذبالله‏ـ چه می‎شود که انسان در دعا کردن بین خودش و دیگری تفاوت قائل می‎شود؟ معارف ما می‎گوید نباید تفاوت قائل شوی، چرا تفاوت قائل می‎شوی؟ حالا من سِرّش را می‎گویم. سِرّ این تفاوت قائل شدن، بینش غلطی است که داعی ـ‏یعنی درخواست کننده‏ـ نسبت به مدعوّ ـ‏یعنی آن موجودی که دارد از او درخواست می‎‎کندـ دارد. سِرّش بینش این داعی است. ما موجودات مادی هستیم که مادیت، روی روح ما اثر گذاشته و سبک بینش‎ها و تفکّرات ما را مادی کرده است، تا جایی که حتی بینش ما نسبت به خدا هم به سبک مادی شده است. حالا یک مثال می‎زنم که روشن شود، مثلاً من به پول احتیاج دارم، رفیقی دارم که او هم به پول احتیاج دارد، حالا می‎خواهم بروم سراغ کسی و از او تقاضا کنم که بیا گره کار ما را باز کن؛ وقتی سراغ او رفتم، اول حاجت خودم را می‎گویم، چون می‎ترسم اگر اول حاجت دوستم را بگویم و حاجت او را بدهد، کم بیاورد و بعد گره من باز نشود! چون دیدگاهم مادّی است؛ چون می‎دانم که پول او لایتناهی نیست و سقف دارد. لذا نگرانم که نکند اگر حاجت دوستم را داد، به من بگوید دیگر حاجت تو را نمی‏توانم بدهم. این سیستم تفکر مادی در باب دعا و خواسته‎هایمان از خدا هم مطرح است. اگر این سیستم فکری و بینشی که رنگ مادیت گرفته است، در بحث دعا و درخواست از خدا هم مطرح شود، نتیجه‏اش این می‏شود که انسان اول حاجت خودش را مطرح می‎کند و بعد حاجت دوستش را می‎گوید. چون سبک تفکرش مادی است. یعنی هنوز خدا را آن‎طور که باید بشناسد، نشناخته است. نمی‎داند که اعطای خدا از خزائن نعمت و کرم و رحمتش نمی‎کاهد. به همین جهت است که در دعا خودم را بر دیگران مقدّم می‎دارم. این‏ها تقدیم و تأخیر بود، حالا می‎آییم سراغ این‏که آنچه که برای خود می‎خواهم، برای او هم بخواهم. چرا عین آنچه که برای خودم می‎خواهم، برای دیگری نمی‎خواهم؟ چون می‎ترسم اگر برای او بخواهم دیگر نوبت به من نرسد! دو روایت از پیغمبر اکرم خواندم که هر دو مربوط به ایمان بود. می‎گوید استکمال ایمان به این است که آنچه برای خود می‎خواهی، برای دیگری هم بخواهی. معنای روایت این است که من به آن موجودی که قادر مطلق است و نعَمَش، رحمتش و کرمش بی‎نهایت است، ایمان دارم. این کمال ایمان و افضل ایمان است. حالا ببین بینشت نسبت به خدا چگونه است؟ در همه حاجات غیر از غفران، دیگران را مقدم کن در روایاتی که جلسه گذشته مطرح کردم، داشتیم آنچه که برای خود می‎خواهی‎برای غیر هم بخواه و کم و کسر نگذار. پیغمبر اکرم هم نسبت به علی(ع) این‏چنین بودند؛ فقط یک مورد استثنا بود که آن هم نشدنی بود و آن نبوّت بود. این کمال ایمان است. خزائن الهی انتها ندارد. من و تو هستیم که در این عالم هرچه می‎بینیم، همه را محدود می‎بینیم. او بی‎نهایت و نامحدود است. لذا من عرض کردم که این تنگ‎نظری در دعا در ارتباط با بینش غلط و مادی انسان است. اما مسئله تقدیم و مقدم داشتن غیر در دعا؛ در باب استغفار گفتم که قرآن به ما آموخته است که اول برای خودت و بعد برای دیگران آمرزش بخواه. جهتش را هم گفتم و دیگر تکرار نمی‎کنم. امّا نسبت به غیر آمرزش چه‏طور؟ در آنجا غیر را بر خودت مقدّم بدار! می‎خواهی راجع به حاجات دنیوی دعا کنی، هم تو گرفتاری و هم دیگری گرفتار است، هم تو مریضی و هم او مریض است؛ اینجا او را مقدّم بدار. به‏طور کلّی در همه حاجات، به جز بحث طلب غفران، غیر را مقدّم کن. وجوه تقدم غیر در دعا راجع به تقدم غیر، چند وجه وجود دارد. یک‏وقت هست او را مقدم می‎دارم و مؤخراً بعد از او برای خودم دعا می‏کنم؛ البته این خودش خوب است و کاشف از یک حُسن باطنی است، اما به نظر من این زیاد مهم نیست. وجه دوم این است که فقط برای او دعا می‎کنم؛ با این‏که خودم هم همان مشکل را دارم، ولی برای خودم دعا نمی‎کنم و فقط برای او دعا می‎کنم. این وجه نسبت به وجه قبل، یک سطح بالاتر است. من در گذشته این بحث را کردم و روایتش را هم آوردم که چرا این کار بالاتر است. ما در روایات متعددی داریم که اگر کسی برای غیر دعا کند، خداوند هزار برابر به او می‎دهد. افرادی را هم از اصحاب ائمه(علیهم‎السلام)، مثل ابراهیم بن‏شعیب، عبدالله بن‏جندب، عیسی بن‏اعین و معاویه بن‏وهب را در تاریخ داریم که این‏ها عده‎ای بودند که به خصوص در حساس‎ترین موقعیت‎ها ـ‏مثل عرفات در روز عرفه که می‎گویند آنجا از زوال شمس تا غروب، دعا مستجاب است‏ـ فقط برای دیگران دعا می‎کردند و برای خودشان اصلاً دعا نمی‎کردند. ضمانت‏نامه هزار دعای مقبول! ابراهیم بن‏هاشم نقل می‎کند که عبدالله بن‏جندب را در موقف عرفات دیدم که دعا می‎کرد و هر چه بود، برای دیگران می‎گفت تا این که مردم از عرفات خروج کردند. گفتم این چه روش عجیب و غریبی بود؟! او هم در جواب به من گفت: «وَ اللَّهِ مَا دَعَوْتُ إِلَّا لِإِخْوَانِی»؛ به خدا قسم من دعا نکردم مگر برای برادرهایم؛ بعد علّتش را می‎گوید: «وَ ذَلِکَ أَنَّ أَبَا الْحَسَنِ مُوسَى بْنَ جَعْفَرٍ أَخْبَرَنِی أَنَّهُ مَنْ دَعَا لِأَخِیهِ بِظَهْرِ الْغَیْبِ نُودِیَ مِنَ الْعَرْشِ هَا وَ لَکَ مِائَةُ أَلْفِ ضِعْفِ مِثْلِهِ»؛ امام هفتم(ع) من را آگاه کرد که هرکسی پشت سر برادر مؤمنش دعا کند، از عرش ندا می‎رسد هزار برابرش برای تو! «فَکَرِهْتُ أَنْ أَدَعَ مِائَةَ أَلْفِ ضِعْفٍ مَضْمُونَةً لِوَاحِدٍ لَا أَدْرِی یُسْتَجَابُ أَمْ لَا».(بحارالأنوار، ج48، ص171) و من خوشم نمی‎آید که هزار دعای ضمانت‏شده را به خاطر دعایی که نمی‎دانم مستجاب می‎شود یا نه، رها کنم! ما به این می‎گوییم سوداگری! روایات متعددی داریم که من قبلاً این‏ها را بحث کرده‏ام و فقط به یک روایت اشاره کردم. این سوداگری است که می‎دانم اگر برای دیگری دعا کنم، خدا هزار برابر به من می‎دهد و می‎دانم که این هزار برابر شدن ضمانت‏شده است؛ ولی اگر برای خودم دعا کنم معلوم نیست که اجابت شود. ما بالاتر از این هم داریم. یک‏وقت هست که اول برای غیر دعا می‎کنم که خدایا او را شفا بده، بعد برای خودم می‎خواهم که من را شفا دهد. مثلاً اول می‎گویم: «اللّهم اشفِ کُلَّ مَریض»، بعد می‎گویم: «اللّهم اشفِنِی»؛ یعنی خودم را وسط می‎کشم. این صورت اول بود. اما یک‏وقت می‎گویم: «اللّهم اشفِ مَریضَ کذا»؛ یعنی راجع به خودم چیزی نمی‎گویم. چون می‎دانم که خدا هزار برابر می‎کند؛ که این صورت دوم بود. و اما یک‏وقت هست که نه آن است و نه این که این را بعد بحث می‎کنم. توسل به حضرت علی اصغر(ع) امشب به ذهنم آمد که به باب‏الحوائجی توسل داشته باشم که این‎طور که در نقل‎ها داریم به دَم او، یعنی به خون او قسم می‎خورند؛ امّا خونی که از یک محل مخصوص جاری شده است. می‎نویسند روز عاشورا وقتی که حسین(ع) خواست خودش به میدان برود، دید دیگر کسی از اصحاب و جوان‎ها باقی نمانده است؛ «فَتَقَدَّمَ إِلَى بَابِ الْخَیْمَة»؛ آمد کنار درِ خیمه، «قالَ یا اختاه»؛ خواهرش را صدا کرد؛ گفت: «ایتینی بولدی الرضیع حتی اودّعه»؛ بچه شیرخواره من را بیاور، می‎خواهم با او وداع کنم. اینجا دو تا نقل وارد شده است؛ یکی از آن‏ها را که مجلسی نقل کرده، بیان می‎کنم. حضرت لباس رزم از تن خود در آورد و این بچه را گرفت؛ در بعضی از نقل‎ها آمده است که عمامه پیغمبر را به سر بست که به آن‏ها بفهماند من نیامده‏ام با شما بجنگم. آمد در مقابل دشمن قرار گرفت. این بچه را روی دست گرفت و شروع کرد این جملات را گفتن: «ان لم ترحمونی فارحموا هذا الرضیع»؛ اگر به من رحم نمی‎کنید، به این طفل شیرخواره رحم کنید. «أما ترونه کیف یتلظّی عطشا»؛ آیا نمی‎بینید چگونه از تشنگی دارد بی‎تابی می‎کند؟ حالا می‎خواهم آن خون مقدس را بگویم که به آن قسم می‎خورند؛ آن خون گلوی علی اصغر است. «الهی بدم المظلوم»... می‎نویسند: «اذ رماه حرمله بن کاهل الاسدی بسهم له ثلاث شعب»؛ حرمله تیر سه شعبه‎ای را رها کرد... «فذبح الطفل من الاذن الی الاذن».... گزیده: «لَا یَسْتَکْمِلُ الْمَرْءُ الْإِیمَانَ حَتَّى یُحِبَّ لِأَخِیهِ مَا یُحِبُّ لِنَفْسِه». بنده به کمال ایمانی نمی‎رسد و به آن دست پیدا نمی‎کند، مگر این‏که آنچه را برای خود می‎خواهد، برای برادر مؤمنش هم دوست بدارد. ما در باب «ایمان و مؤمن» می‏گوییم مؤمن آن‎گاه به کمال ایمان می‎رسد که آنچه را که برای خود می‎خواهد، برای برادرهای ایمانی‎اش هم بخواهد. بعضی روایات این مطلب را به عنوان کمال ایمان و بعضی دیگر به عنوان افضل ایمان مطرح می‎کنند... ------------------------------------------------- پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله مجتبی تهرانی

منبع:
http://alef.ir


 

فشار مشاوران احمدی نژاد به وزيران احمدی نژاد

روزنامه تهران امروز نوشت: دولت محمود احمدي‌نژاد با استعفا و كنار گذاشتن‌هاي بسيار وزرا و مسئولين بلند پايه همراه بود. عليرضا طهماسبي اولين وزير صنايع دولت نهم و اولين وزير مستعفي اين دولت بود. هر چند وي كمتر راجع به دوران تصدي‌اش بر وزارت صنايع سخن گفته ولي گفت‌و‌گوي اخيرش با باشگاه خبرنگاران جوان راجع به دلايل استعفايش خواندني است. وزير اسبق صنايع دولت احمدي‌نژاد در خصوص استعفايش تاكيد دارد: من اين عقيده را دارم كه يك مدير بايد به برنامه‌هاي خود وفادار بماند. وزير در چارچوب اختيارات قانوني خود،برنامه‌اي كه به رئيس‌جمهور و مجلس داده است و خط مشي و اهداف كلان دولت بايد اختيارات نسبي براي پاسخگويي به مسئوليت‌ها وتعهدات خود داشته باشد. حال اين موضوع چون نسبي است يك نفر ممكن است فضاي موجود را براي اين پاسخگويي كافي ببيند ولي ديگري نه. بنابراين مديري كه مي‌بيند با توجه به فضا وبا توجه به شرايطي كه گفتم ادامه كار براي او مناسب نيست بايد استعفا دهد.ازطرف ديگر يك مدير بالاتر نيز حق دارد وقتي تشخيص مي‌دهد كه مدير زير دست مطابق دستورالعمل‌هاي او عمل نمي‌كند اورا راتعويض يا مستعفي كند. سيستم مديريتي كشور نبايد بين عدم تطابق مديران بايكديگر معطل بماند. طهماسبي در بخشي از اين مصاحبه گفت: بنده طي دوسال تلاش كردم ضمن دريافت راهنمايي‌هاي رياست جمهوري جوابگويي خودم راحفظ كنم اما براي ادامه فعاليت مشكل داشتيم چون كه مديران زيردست مداوم از محل ديگري مثل مشاوران رئيس‌جمهور پيشنهاد مي‌شدند. وي با اشاره به دخالت ستاد تبصره 13 در كار وزارتخانه‌ها گفت:موضوع به دخالت‌هاي اين ستاد در زمينه‌هاي مختلف تدوين واجراي سياست‌هاي صنعت خودرو برمي‌گرديد مثل نوع و تعداد توليد خودروها يا نحوه شماره‌گذاري خودروها. درصورتي كه اين مسائل به سياست‌ها و وظايف وزارت صنعت مربوط مي‌شد. طهماسبي در پاسخ به اين سوال كه «يعني اراده‌اي در دولت بود كه مي‌خواست شما نباشيد؟» گفت: بله احتمالا وجود داشت. اين موضوع در بعضي از اطرافيان و مشاوران رئيس‌جمهور مطرح بود كه اگر مسئولي به نظرات، سفارش‌ها و سياست‌هاي آنها توجه نمي‌كند بهتر است جاي خود را به فردي بدهد كه حرف گوش‌كن‌تر باشد.

منبع:
http://alef.ir


 

نیکی کریمی به "هفت" می‌رود

نیکی کریمی جمعه شب برای نقد و بررسی فیلم سینمایی "سوت پایان" به برنامه زنده "هفت" می‌رود. به گزارش مهر، در برنامه جمعه 21 مردادماه آتیلا پسیانی بازیگر فیلم تازه کریمی، همراه این بازیگر و کارگردان به  "هفت" می‌رود تا در حضور مسعود فراستی منتقد برنامه "سوت پایان" نقد و بررسی شود. برنامه "هفت" این هفته ساعت 12:30 و با یک ساعت و نیم تاخیر روی آنتن شبکه سه می‌رود. فیلم سینمایی "سوت پایان" با بازی شهاب حسینی، نیکی کریمی، هستی مهدوی‌فر، اشکان خطیبی، غزاله رشیدی و... داستان دختری است که مادرش محکوم به اعدام شده و.... نیکی کریمی فیلم‌های سینمایی "یک شب" و "چند روز بعد" را کارگردانی کرده است.

منبع:
http://alef.ir


 

نیکی کریمی به "هفت" می‌رود

در برنامه جمعه 21 مردادماه آتیلا پسیانی بازیگر فیلم تازه کریمی، همراه این بازیگر و کارگردان به "هفت" می‌رود تا در حضور مسعود فراستی منتقد برنامه "سوت پایان" نقد و بررسی شود.


منبع:
http://www.aftabnews.ir


 

فقط در این مورد اول برای خود دعا کنیم

حضرت آیت الله مجتبی تهرانی با اشاره به اینکه دعا برای غیر، نشانه کمال و فضیلت است،‌ ضرورت تقدم دیگران بر خود را در بیان حاجات مورد تأکید قرار داد. مروری بر مباحث گذشته گفته شد که ماه مبارک رمضان، ماه تلاوت کلام الهی است که از مصدر وحی نازل شده است و هم‎چنین ماه دعا است، یعنی راز و نیاز و سخن گفتن عبد با ربّ و مطرح کردن احتیاجاتش، چه دعای مأثور و چه دعای غیر مأثور باشد. از افضل اعمال این ماه تلاوت قرآن و دعا کردن است. بحث ما نسبت به روش دعا در دعای مأثور و هم‎چنین در آیات شریفه قرآن بود. جلسه گذشته به اینجا رسیدم که انسان باید در دعاها و تقاضاهایش از خداوند آنچه را که برای خود می‎خواهد، همان را برای برادران ایمانی‎اش هم بخواهد. این مسئله در آیات قرآن خیلی روشن بود: «رَبَّنَا اغْفِرْ لی‏ وَ لِوالِدَیَّ وَ لِلْمُؤْمِنین».(سوره ابراهیم، آیه 41) این یک روش دعا است که همان چیزی که انسان برای خودش می‎خواهد، برای دیگران هم بخواهد. جلسه گذشته روایاتی را هم در ارتباط با دعاهای پیغمبر اکرم نسبت به خودشان و امیرالمؤمنین(ع) مطرح کردم. دعا برای غیر، نشانه کمال و فضیلت حالا می‎خواهم به‏طور کلی به بحثی اشاره کنم که در دعا کردن برای دیگران مطرح است. ما در باب ایمان و مؤمن مطلبی داریم که جزء معارف اساسی ما است. آنجا می‏گوییم مؤمن آن‎گاه به کمال ایمان می‎رسد که آنچه را که برای خود می‎خواهد، برای برادرهای ایمانی‎اش هم بخواهد. بعضی روایات این مطلب را به عنوان کمال ایمان و بعضی دیگر به عنوان افضل ایمان مطرح می‎کنند. در آینده اشاره می‎کنم که منشأ این مسئله چیست. دو روایت مطرح می‎کنم که هر دو از پیغمبر اکرم است. در روایت اول دارد که حضرت فرمودند: «لَا یَسْتَکْمِلُ الْمَرْءُ الْإِیمَانَ حَتَّى یُحِبَّ لِأَخِیهِ مَا یُحِبُّ لِنَفْسِک‌»(بحارالأنوار، ج69، ص257) بنده به کمال ایمانی نمی‎رسد و به آن دست پیدا نمی‎کند، مگر اینکه به چنین حالت روحی برسد که آنچه را که برای خود می‎خواهد، برای برادر مؤمنش هم دوست بدارد. هر چه برای خود می‎خواهد برای او هم بخواهد، آنچه که برای خودش دوست دارد، برای او هم بخواهد. این یک روایت که تعبیر «استکمال ایمان» را مطرح می‏فرماید. حضرت در روایت دوم می‏فرماید: «أفضل الإیمان أن تحبّ لله و تبغض لله و تعمل لسانک فی ذکر الله عزّوجلّ»؛ با فضیلت‎ترین ایمان این است که انسان حب و بغضش بر محور خدا باشد و همیشه بر زبانش ذکر الهی را جاری کند. «و أن تحبّ للنّاس ما تحبّ لنفسک»؛ و آنچه را که برای خود می‎خواهد، برای برادر مؤمنش هم بخواهد. تا اینجا با آن روایت اول مشترک بود، اما در ادامه دارد: «و تکره لهم ما تکره لنفسک». و آنچه را که برای خود مکروه می‎دارد، برای دیگران هم مکروه بدارد. اصلاً در باب ایمان، این موضوع یکی از اساسی‎ترین مباحث معرفتی ما است که مؤمن آنچه را که از خوبی‎ها برای خود می‎خواهد، برای برادران ایمانی‎اش هم بخواهد و آنچه را که از بدی‎ها و شرور برای خود نمی‎خواهد، برای دیگران هم نخواهد. این مسئله هم در مورد جلب منفعت و هم در مورد دفع ضرر مطرح است. بینش مادی، عامل کوتاهی در دعا برای غیر در دعا و خواستن و تقاضا است که معلوم می‎شود انسان در چه پایه‎ای از درجه ایمانی قرار گرفته است. آیا در آن اموری که از خدا برای خودش می‎خواهد، بین خود و دیگری فرق می‎گذارد یا فرق نمی‎گذارد؟ من تقریباً بحث را ریشه‎ای کردم. اصلاً دعا یکی از مصادیق خیلی بارز و روشن این روایات است. چون در این روایات تقاضا مطرح است؛ یا تقاضای جلب منفعت است و یا تقاضای دفع ضرر است. در اینجا این بحث مطرح است که ـ‏نعوذبالله‏ـ چه می‎شود که انسان در دعا کردن بین خودش و دیگری تفاوت قائل می‎شود؟ معارف ما می‎گوید نباید تفاوت قائل شوی، چرا تفاوت قائل می‎شوی؟ حالا من سِرّش را می‎گویم. سِرّ این تفاوت قائل شدن، بینش غلطی است که داعی ـ‏یعنی درخواست کننده‏ـ نسبت به مدعوّ ـ‏یعنی آن موجودی که دارد از او درخواست می‎‎کندـ دارد. سِرّش بینش این داعی است. ما موجودات مادی هستیم که مادیت، روی روح ما اثر گذاشته و سبک بینش‎ها و تفکّرات ما را مادی کرده است، تا جایی که حتی بینش ما نسبت به خدا هم به سبک مادی شده است. حالا یک مثال می‎زنم که روشن شود، مثلاً من به پول احتیاج دارم، رفیقی دارم که او هم به پول احتیاج دارد، حالا می‎خواهم بروم سراغ کسی و از او تقاضا کنم که بیا گره کار ما را باز کن؛ وقتی سراغ او رفتم، اول حاجت خودم را می‎گویم، چون می‎ترسم اگر اول حاجت دوستم را بگویم و حاجت او را بدهد، کم بیاورد و بعد گره من باز نشود! چون دیدگاهم مادّی است؛ چون می‎دانم که پول او لایتناهی نیست و سقف دارد. لذا نگرانم که نکند اگر حاجت دوستم را داد، به من بگوید دیگر حاجت تو را نمی‏توانم بدهم. این سیستم تفکر مادی در باب دعا و خواسته‎هایمان از خدا هم مطرح است. اگر این سیستم فکری و بینشی که رنگ مادیت گرفته است، در بحث دعا و درخواست از خدا هم مطرح شود، نتیجه‏اش این می‏شود که انسان اول حاجت خودش را مطرح می‎کند و بعد حاجت دوستش را می‎گوید. چون سبک تفکرش مادی است. یعنی هنوز خدا را آن‎طور که باید بشناسد، نشناخته است. نمی‎داند که اعطای خدا از خزائن نعمت و کرم و رحمتش نمی‎کاهد. به همین جهت است که در دعا خودم را بر دیگران مقدّم می‎دارم. این‏ها تقدیم و تأخیر بود، حالا می‎آییم سراغ این‏که آنچه که برای خود می‎خواهم، برای او هم بخواهم. چرا عین آنچه که برای خودم می‎خواهم، برای دیگری نمی‎خواهم؟ چون می‎ترسم اگر برای او بخواهم دیگر نوبت به من نرسد! دو روایت از پیغمبر اکرم خواندم که هر دو مربوط به ایمان بود. می‎گوید استکمال ایمان به این است که آنچه برای خود می‎خواهی، برای دیگری هم بخواهی. معنای روایت این است که من به آن موجودی که قادر مطلق است و نعَمَش، رحمتش و کرمش بی‎نهایت است، ایمان دارم. این کمال ایمان و افضل ایمان است. حالا ببین بینشت نسبت به خدا چگونه است؟ در همه حاجات غیر از غفران، دیگران را مقدم کن در روایاتی که جلسه گذشته مطرح کردم، داشتیم آنچه که برای خود می‎خواهی‎برای غیر هم بخواه و کم و کسر نگذار. پیغمبر اکرم هم نسبت به علی(ع) این‏چنین بودند؛ فقط یک مورد استثنا بود که آن هم نشدنی بود و آن نبوّت بود. این کمال ایمان است. خزائن الهی انتها ندارد. من و تو هستیم که در این عالم هرچه می‎بینیم، همه را محدود می‎بینیم. او بی‎نهایت و نامحدود است. لذا من عرض کردم که این تنگ‎نظری در دعا در ارتباط با بینش غلط و مادی انسان است. اما مسئله تقدیم و مقدم داشتن غیر در دعا؛ در باب استغفار گفتم که قرآن به ما آموخته است که اول برای خودت و بعد برای دیگران آمرزش بخواه. جهتش را هم گفتم و دیگر تکرار نمی‎کنم. امّا نسبت به غیر آمرزش چه‏طور؟ در آنجا غیر را بر خودت مقدّم بدار! می‎خواهی راجع به حاجات دنیوی دعا کنی، هم تو گرفتاری و هم دیگری گرفتار است، هم تو مریضی و هم او مریض است؛ اینجا او را مقدّم بدار. به‏طور کلّی در همه حاجات، به جز بحث طلب غفران، غیر را مقدّم کن. وجوه تقدم غیر در دعا راجع به تقدم غیر، چند وجه وجود دارد. یک‏وقت هست او را مقدم می‎دارم و مؤخراً بعد از او برای خودم دعا می‏کنم؛ البته این خودش خوب است و کاشف از یک حُسن باطنی است، اما به نظر من این زیاد مهم نیست. وجه دوم این است که فقط برای او دعا می‎کنم؛ با این‏که خودم هم همان مشکل را دارم، ولی برای خودم دعا نمی‎کنم و فقط برای او دعا می‎کنم. این وجه نسبت به وجه قبل، یک سطح بالاتر است. من در گذشته این بحث را کردم و روایتش را هم آوردم که چرا این کار بالاتر است. ما در روایات متعددی داریم که اگر کسی برای غیر دعا کند، خداوند هزار برابر به او می‎دهد. افرادی را هم از اصحاب ائمه(علیهم‎السلام)، مثل ابراهیم بن‏شعیب، عبدالله بن‏جندب، عیسی بن‏اعین و معاویه بن‏وهب را در تاریخ داریم که این‏ها عده‎ای بودند که به خصوص در حساس‎ترین موقعیت‎ها ـ‏مثل عرفات در روز عرفه که می‎گویند آنجا از زوال شمس تا غروب، دعا مستجاب است‏ـ فقط برای دیگران دعا می‎کردند و برای خودشان اصلاً دعا نمی‎کردند. ضمانت‏نامه هزار دعای مقبول! ابراهیم بن‏هاشم نقل می‎کند که عبدالله بن‏جندب را در موقف عرفات دیدم که دعا می‎کرد و هر چه بود، برای دیگران می‎گفت تا این که مردم از عرفات خروج کردند. گفتم این چه روش عجیب و غریبی بود؟! او هم در جواب به من گفت: «وَ اللَّهِ مَا دَعَوْتُ إِلَّا لِإِخْوَانِی»؛ به خدا قسم من دعا نکردم مگر برای برادرهایم؛ بعد علّتش را می‎گوید: «وَ ذَلِکَ أَنَّ أَبَا الْحَسَنِ مُوسَى بْنَ جَعْفَرٍ أَخْبَرَنِی أَنَّهُ مَنْ دَعَا لِأَخِیهِ بِظَهْرِ الْغَیْبِ نُودِیَ مِنَ الْعَرْشِ هَا وَ لَکَ مِائَةُ أَلْفِ ضِعْفِ مِثْلِهِ»؛ امام هفتم(ع) من را آگاه کرد که هرکسی پشت سر برادر مؤمنش دعا کند، از عرش ندا می‎رسد هزار برابرش برای تو! «فَکَرِهْتُ أَنْ أَدَعَ مِائَةَ أَلْفِ ضِعْفٍ مَضْمُونَةً لِوَاحِدٍ لَا أَدْرِی یُسْتَجَابُ أَمْ لَا».(بحارالأنوار، ج48، ص171) و من خوشم نمی‎آید که هزار دعای ضمانت‏شده را به خاطر دعایی که نمی‎دانم مستجاب می‎شود یا نه، رها کنم! ما به این می‎گوییم سوداگری! روایات متعددی داریم که من قبلاً این‏ها را بحث کرده‏ام و فقط به یک روایت اشاره کردم. این سوداگری است که می‎دانم اگر برای دیگری دعا کنم، خدا هزار برابر به من می‎دهد و می‎دانم که این هزار برابر شدن ضمانت‏شده است؛ ولی اگر برای خودم دعا کنم معلوم نیست که اجابت شود. ما بالاتر از این هم داریم. یک‏وقت هست که اول برای غیر دعا می‎کنم که خدایا او را شفا بده، بعد برای خودم می‎خواهم که من را شفا دهد. مثلاً اول می‎گویم: «اللّهم اشفِ کُلَّ مَریض»، بعد می‎گویم: «اللّهم اشفِنِی»؛ یعنی خودم را وسط می‎کشم. این صورت اول بود. اما یک‏وقت می‎گویم: «اللّهم اشفِ مَریضَ کذا»؛ یعنی راجع به خودم چیزی نمی‎گویم. چون می‎دانم که خدا هزار برابر می‎کند؛ که این صورت دوم بود. و اما یک‏وقت هست که نه آن است و نه این که این را بعد بحث می‎کنم. توسل به حضرت علی اصغر(ع) امشب به ذهنم آمد که به باب‏الحوائجی توسل داشته باشم که این‎طور که در نقل‎ها داریم به دَم او، یعنی به خون او قسم می‎خورند؛ امّا خونی که از یک محل مخصوص جاری شده است. می‎نویسند روز عاشورا وقتی که حسین(ع) خواست خودش به میدان برود، دید دیگر کسی از اصحاب و جوان‎ها باقی نمانده است؛ «فَتَقَدَّمَ إِلَى بَابِ الْخَیْمَة»؛ آمد کنار درِ خیمه، «قالَ یا اختاه»؛ خواهرش را صدا کرد؛ گفت: «ایتینی بولدی الرضیع حتی اودّعه»؛ بچه شیرخواره من را بیاور، می‎خواهم با او وداع کنم. اینجا دو تا نقل وارد شده است؛ یکی از آن‏ها را که مجلسی نقل کرده، بیان می‎کنم. حضرت لباس رزم از تن خود در آورد و این بچه را گرفت؛ در بعضی از نقل‎ها آمده است که عمامه پیغمبر را به سر بست که به آن‏ها بفهماند من نیامده‏ام با شما بجنگم. آمد در مقابل دشمن قرار گرفت. این بچه را روی دست گرفت و شروع کرد این جملات را گفتن: «ان لم ترحمونی فارحموا هذا الرضیع»؛ اگر به من رحم نمی‎کنید، به این طفل شیرخواره رحم کنید. «أما ترونه کیف یتلظّی عطشا»؛ آیا نمی‎بینید چگونه از تشنگی دارد بی‎تابی می‎کند؟ حالا می‎خواهم آن خون مقدس را بگویم که به آن قسم می‎خورند؛ آن خون گلوی علی اصغر است. «الهی بدم المظلوم»... می‎نویسند: «اذ رماه حرمله بن کاهل الاسدی بسهم له ثلاث شعب»؛ حرمله تیر سه شعبه‎ای را رها کرد... «فذبح الطفل من الاذن الی الاذن».... گزیده: «لَا یَسْتَکْمِلُ الْمَرْءُ الْإِیمَانَ حَتَّى یُحِبَّ لِأَخِیهِ مَا یُحِبُّ لِنَفْسِه». بنده به کمال ایمانی نمی‎رسد و به آن دست پیدا نمی‎کند، مگر این‏که آنچه را برای خود می‎خواهد، برای برادر مؤمنش هم دوست بدارد. ما در باب «ایمان و مؤمن» می‏گوییم مؤمن آن‎گاه به کمال ایمان می‎رسد که آنچه را که برای خود می‎خواهد، برای برادرهای ایمانی‎اش هم بخواهد. بعضی روایات این مطلب را به عنوان کمال ایمان و بعضی دیگر به عنوان افضل ایمان مطرح می‎کنند...

منبع:
http://alef.ir


 

قیمت برخی از آپارتمانها در تهران

باگذشت حدود یک هفته از آغاز ماه مبارک رمضان، معاملات در بازار مسکن با کمی کاهش روبرو شده و خرید و فروش مسکن با رکود مواجه است اما قیمتها تغییری نشان نمی‌دهند. به گزارش مهر، با فرارسیدن ماه رمضان، بازارمسکن که در دوره ای از افزایش قیمت با شوک مواجه شده بود در رکود بسر می برد و تعداد معاملات مسکن در این مدت با کاهش مواجه شده است؛  به این دلیل که اغلب متقاضیان ترجیح می دهند در روزهایی غیر از این ماه به دنبال واحد مورد نظر خود باشند. یکی از مشاوران املاک در گفتگو با خبرنگار مهر براین امر تاکید می کند که اغلب مشتریان به دلیل مسایل اعتقادی در ماه مبارک رمضان هیچ معامله ای انجام نمی دهند؛ بنابراین میزان رفت و آمدها به مشاوران املاک کاهش می یابد. وی افزود: اما پس از پایان ماه رمضان و در شهریورماه، بازار نقل و انتقالات دوباره رونق می گیرد و متقاضیان برای یافتن مسکن مناسب به تکاپو می افتند که این موضوع در سال های گذشته هم به اثبات رسیده است. البته رکود در بازار مسکن به معنای وجود قیمتهای مناسب برای خرید و فروش مسکن نیست، زیرا قیمتها با عدم مراجعه متقاضیان به بنگاه های املاک تغییری نداشته است و واحدها با همان قیمتهای گذشته خرید و فروش می شوند، زیرا مسکن در کشور ما کالایی سرمایه ای به شمار می رود و این عوامل کوچکترین تاثیری بر این بازار نخواهد داشت. لیست قیمت برخی از آپارتمانها در تهران براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر آپارتمانی 40 متری با انباری در خیابان کمیل با قیمت 48 میلیون تومان به فروش می رسد و همین متراژ در خیابان مرتضوی قصرالدشت با قیمت 48 میلیون تومان قیمت گذاری شده است. 35 متری در سبلان شمالی 3 طبقه و تک واحدی با عمر 11 سال با قیمت 50 میلیون و 500 هزار تومان به فروش می رسد، همچنین برای 37 متری در فرمانیه با امکانات 116 میلیون تومان قیمت تعیین شده است. آپارتمانی 50 متری در خیابان جی طبقه اول تک واحدی با قیمت 56 میلیون تومان قیمت گذاری شده است و آپارتمانی در شهران با 47 متر مربع مساحت و کلیه امکانات با قیمت 105 میلیون تومان به فروش می رسد. 50 متری در خیابان نامجو طبقه چهارم و با عمر 10 ساله و همچنین با همین متراژ در خیابان ولیعصر خیابان مختاری طبقه 4، 7 ساله با انباری و پارکینگ به ترتیب با قیمت 67 میلیون تومان و 57 میلیون تومان به فروش می رسند. 50 متری در شهرری پل سیمان طبقه سوم و تکواحدی 62 میلیون تومان قیمت گذاری شده است، همچنین 52 متری در خیابان پرستار طبقه دوم و 14 ساله با انباری به قیمت 73 میلیون تومان به فروش می رسد. برای آپارتمانی در چهارراه استقلال به مساحت 53 متر یک خوابه طبقه سوم و شمالی هم 90 میلیون تومان قیمت تعیین شده است، همچنین 61 متری و یکخوابه در طبقه دوم در محدوده تهرانپارس بلوار پروین نوساز با قیمت 107 میلیون تومان به فروش می رسد. برای آپارتمانی 63 متری و دو خوابه با عمر 11 سال درطبقه اول، بدون پارکینگ هم 113 میلیون تومان دریافت می شود. آپارتمانی با متراژ 61 متر یک خوابه با پارکینگ و انباری و آسانسور با عمر 7 ساله هم هر مترمربع یک میلیون و 700 هزار تومان قیت گذاری شده است. واحدی در نارمک مدائن شمالی به مساحت 65 متر با عمر 13 ساله، دو خوابه و تکواحدی طبقه چهارم هم به قیمت 91 میلیون تومان به فروش میرسد.

منبع:
http://alef.ir


 

مصلحی: به این نتیجه نرسیدیم که صهیونیست‌ها در ترور رضایی‌نژاد دست داشته‌اند

وزیر اطلاعات در پاسخ به سوالی در مورد آخرین اخبار ترور رضایی‌نژاد و پیگیری‌های این وزارتخانه در این ارتباط گفت: ما به یکسری سرنخ‌هایی دسترسی پیدا کرد‌ه‌ایم و ان‌شاءالله که امیدواریم با توجه به این سرنخ‌ها به نتیجه مطلوب برسیم.


منبع:
http://www.aftabnews.ir


 

میراسماعیلی در جمع 20 قهرمان برتر جودو جهان

آرش میراسماعیلی، جودوکار پرافتخار کشورمان که طی سالهای 2001 تا 2007 موفق شده به دو مدال طلا و دو نشان برنز جهان دست یابد، حالا جزو 20 قهرمان برتر تاریخ این رشته رزمی به شمار می‌رود که بیشترین نشان جهانی را به نام خود ضرب کرده است.


منبع:
http://www.aftabnews.ir


 

آخرین مطالب

» -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------پوشاک ( سه شنبه 4 شهریور 1393 )
» اخبار بین‌المللی ( شنبه 6 خرداد 1391 )
» شخصیت شناسی ( شنبه 6 خرداد 1391 )
» تصاویر خبری ( شنبه 6 خرداد 1391 )
» واکنش ضرغامی به مستند اخیر BBC ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» محل اختفای قذافی یک بار دیگر شناسایی شد ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» دفاع مدیر شبکه پنج از احمدزاده و شهریاری ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» یه حبه قند، شاهکاری از رضا میرکریمی ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» ۵۴ روایت مختلف درباره مدینه و مسجدالنبی ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» برای سلامتی "توماس ترانسترومر" صلوات! ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» کارت هوشمند برای زوار حج عمره صادر می شود ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» برگزاری مجدد یک کنکور ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» روایت کیهان از مشکل یک خواننده لس انجلسی ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» اعتراض دانشگاه شریف به رتبه بندی دانشگاهها ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» يك انتصاب غيرتخصصي ديگر در سطوح بالای دولت ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» آفتاب ولایت فردا از غرب طلوع می‌کند ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» آفتاب ولایت فردا از غرب طلوع می‌کند ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» خاطرات آیت الله یزدی از کرمانشاه درآستانه سفر رهبری ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» خاطرات آیت الله یزدی از کرمانشاه درآستانه سفر رهبری ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» مقابله با پژاک وارد فاز جدیدی شد ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» مقابله با پژاک وارد فاز جدیدی شد ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» استانداری تهران از شهرداری شکایت می کند ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» استانداری تهران از شهرداری شکایت می کند ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» قتل بر سر جن و جادوگري در شرق تهران ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» ولایتی: هيات داوري 7+8 تغيير نكرده است ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» ولایتی: هيات داوري 7+8 تغيير نكرده است ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» ورود تخم‎‌مرغ وارداتی از ۶ کشور دنیا به ایران ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» اطلاعیه دیوان عالي درباره پرونده ندرخانی ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» محکومیت تیموشنکو به 7سال زندان ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
» محکومیت تیموشنکو به 7سال زندان ( سه شنبه 19 مهر 1390 )
 
صفحات سایت: [ 1 ] [ 2 ]
 
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic